program po urazie głowy

Program pomocy Po Urazie Głowy – dlaczego i w jaki sposób pomagamy?

Urazy głowy stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych, które mogą znacząco wpłynąć na życie osób dotkniętych takim zdarzeniem. Szczególnie osoby z niepełnosprawnością po urazie głowy potrzebują wszechstronnej pomocy i wsparcia, aby powrócić do pełni zdrowia i samodzielności. Mając kontakt z osobami po urazach, rozpoczęliśmy kompleksowy program Po Urazie Głowy, którego celem jest wsparcie osób poszkodowanych i borykających się z konsekwencjami urazów czaszki i mózgu. Czym dokładnie się zajmujemy? Jakie obszary pomocy zapewniamy? Jak się do nas zgłosić po pomoc? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Program Po Urazie Głowy - inicjatywa, która ma sens

Urazy głowy mogą mieć różnorodne przyczyny, takie jak wypadki samochodowe, upadki, urazy sportowe czy wypadki w miejscu pracy. Niekiedy ich konsekwencje mogą być długotrwałe i wpływać na zdolność do wykonywania codziennych czynności, pracy czy komunikacji z otoczeniem. Osoby po urazach głowy często potrzebują intensywnej rehabilitacji, a także wsparcia emocjonalnego, aby poradzić sobie z nową rzeczywistością. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z długookresowych zaniedbań, a także konsekwencji społecznych i zawodowych wynikających z trudności, jakie mają pacjenci. Program Po Urazie Głowy, prowadzony przez Fundację Moc Pomocy, stanowi wyjątkową inicjatywę, która ma na celu zapewnienie wszechstronnej pomocy osobom, które doznały urazu w wyniku wypadku, przeszły udar mózgu (niedotlenienie) lub wylew mózgu (pęknięcie naczyń). Dzięki zintegrowanemu wsparciu menadżera rehabilitacji, specjalistów oraz możliwości zbiórki środków, program ten angażuje się w kompleksową opiekę nad osobami potrzebującymi pomocy.

Program Po Urazie Głowy - Wsparcie na różnych obszarach

Intencją powstania Programu Po Urazie Głowy było stworzenie spójnej i kompleksowej pomocy dla osób po urazach głowy, obejmującej różnorodne aspekty wsparcia. Fundacja Moc Pomocy koncentruje swoje działania na trzech obszarach:

1. Wsparcie menadżera rehabilitacji: Ten aspekt programu zapewnia indywidualny plan działania dla każdego uczestnika, który pozwala na skuteczne osiąganie postawionych celów rehabilitacyjnych. Menadżer rehabilitacji dba o całościowy proces powrotu do sprawności, organizuje konsultacje specjalistów, pomaga w wyborze odpowiedniej placówki rehabilitacyjnej oraz ośrodków realizujących bezpłatne programy wybudzeniowe dla osób w śpiączkach, które są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).
  2. Wsparcie specjalistów: Program Po Urazie Głowy zapewnia dostęp do konsultacji psychologicznych, fizjoterapeutycznych oraz porad prawnych związanych z niepełnosprawnością, w tym obsługę formalności związanych z ZUS-em oraz orzeczeniami o niepełnosprawnością. Wsparcie w pozyskaniu środków na rehabilitację od pracodawcy lub ubezpieczyciela sprawcy wypadku to kolejny istotny element tego obszaru pomocy.
  3. Pomoc w zbiórce środków na sprzęt i rehabilitację: Fundacja Moc Pomocy umożliwia opiekunom osób po urazach głowy założenie zbiórki na platformie mammoc.pl, co pozwala na zbieranie środków na specjalistyczny sprzęt i niezbędną rehabilitację. Ponadto, istnieje także możliwość przekazywania 1,5% podatku na rzecz Fundacji, co jest kolejnym sposobem wsparcia programu.

Dołącz do Programu Po Urazie Głowy i skorzystaj z pomocy Fundacji Moc Pomocy

Jeśli jesteś osobą po urazie głowy lub opiekunem takiej osoby, warto zapoznać się z ofertą Programu Po Urazie Głowy i skorzystać z niezbędnej pomocy. Indywidualny plan działania, konsultacje specjalistów, wsparcie w organizacji rehabilitacji oraz możliwość pozyskania środków na sprzęt i rehabilitację znacznie ułatwiają powrót do zdrowia i poprawę jakości życia.

Ponadto, Fundacja Moc Pomocy daje możliwość wsparcia inicjatywy poprzez przekazanie 1,5% podatku oraz zaangażowanie się w zbiórkę środków na platformie mammoc.pl. Każdy, kto pragnie wspierać osoby z niepełnosprawnością po urazach głowy, może dołączyć do tego szlachetnego dzieła i mieć realny wpływ na poprawę życia innych.

Chcesz dołączyć do programu, dowiedzieć się więcej o działaniach Fundacji Moc Pomocy? Zachęcamy do odwiedzenia

Wszystkim osobom zaangażowanym w Program Po Urazie Głowy, w tym założycielom – Rafałowi Mikołajczykowi i Bartkowi Kaczmarkowi, oraz darczyńcom, należy się ogromna wdzięczność za to, że wraz z Fundacją Moc Pomocy wspierają osoby z niepełnosprawnością po urazach głowy, dając im szansę na powrót do aktywności i samodzielności. To inicjatywy takie jak ta naprawdę sprawiają, że świat staje się lepszy i bardziej przyjazny dla wszystkich jego mieszkańców.

po urazie głowy