Dolnośląskie Centrum Wsparcia

Czym jest Dolnośląskie Centrum Wsparcia? To wyjątkowe na skalę kraju miejsce stworzone we Wrocławiu przez Fundację Moc Pomocy. Miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i ich bliscy mogą otrzymać kompleksowe wsparcie na drodze powrotu do samodzielności. Dolnośląskie Centrum Wsparcia składa się z dwóch części.

Centrum doradcze

• spotkania ze specjalistami naszej fundacji – menadżerami rehabilitacji, opiekunami beneficjentów, prawnikiem, doradcą zawodowym czy też trenerem mentalnym,
  • diagnoza sytuacji oraz przygotowanie Indywidualnego Planu Działania,
  • określenie barier w miejscu zamieszkania i sposobu ich likwidacji,
  • pomoc w znalezieniu finansowania z instytucji publicznych,
  • wsparcie w założeniu zbiórki na ustalone potrzeby

Przestrzeń pokazowa

• możliwość zapoznania się ze sprzętem ułatwiającym funkcjonowanie w świecie osób z niepełnosprawnością ruchową, takim jak podnośniki, schodołazy, systemy do rehabilitacji w podwieszeniu, wózki manualne i elektryczne, przystawki do wózków, a nawet protezy kończyn dolnych,
  • cześć sprzętu możesz przetestować, żeby przekonać się czy sprawdzi się on w Twojej indywidualnej sytuacji.

Dla kogo jest Dolnośląskie Centrum Wsparcia?

Specjaliści DCW udzielają wsparcia osobom, które znalazły się w sytuacji związanej z nagłą utratą fizycznej sprawności.
W szczególności pomoc może być udzielona osobie, która doznała:

amputacji kończyn

urazów ortopedycznych powodujących długotrwałą niepełnosprawność

urazu rdzenia kręgowego

urazu czaszkowo-mózgowego

choroby układu nerwowego lub choroby układu naczyniowego mózgu

Jak można się z nami spotkać?

Jak to działa?

Kontakt przez formularz na stronie

Sprawdzimy czy możemy Ci pomóc

Spotkanie ze specjalistami