Cel akcji

Przełam z nami stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnościami! Przebuduj świadomość swoich uczniów i włącz się do zdrowej rywalizacji. Razem możemy sprawić, że dzieci poznają świat z innej perspektywy oraz uwierzą w swoje możliwości i moc pomagania.

„Każdy z nas może realizować swoje pasje” to kampania skierowana do uczniów wrocławskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jej kluczowym celem jest wzbudzenie potrzeby i motywacji do realizacji własnych pasji oraz budowanie świadomości, że napotkane trudności są do pokonania. Nie zabraknie również elementu zdobywania wiedzy, jak można pomóc osobie, która w wyniku choroby lub wypadku doświadcza niepełnosprawności.

Już teraz zgłoś swoją szkołę do AKCJI, wprowadź uczniów do świata bez barier i wspólnie zorganizujcie pomocną inicjatywę społeczną. Najbardziej kreatywny i ciekawy pomysł zostanie wyróżniony spośród wrocławskich szkół oraz nagrodzony wizytą podróżnika Jana Meli i paraolimpijczyka Rafała Mikołajczyka, a wszystko to uwieczni kamera Echo24.

Dołącz już dziś - nie czekaj!!!

Jak to działa

Zgłoś chęć udziału Szkoły w programie

Przeprowadź lekcję edukacyjną
z wykorzystaniem naszego scenariusza

Zorganizuj z uczniami dowolną inicjatywę charytatywno-społeczną

Jak dołączyć do akcji

Wypełnij formularz i zaznacz zgodę na kontakt

Zgłoś do programu szkołę, którą reprezentujesz. Pamiętaj o zaznaczeniu pod formularzem ZGODY NA KONTAKT. Tylko wtedy koordynator programu może do Ciebie zadzwonić, aby wprowadzić w szczegóły programu i przesłać niezbędne materiały multimedialne.

Czekaj na kontakt koordynatora

Koordynator z Fundacji skontaktuje się z Tobą na podany w formularzu e-mail lub telefon tak szybko, jak to możliwe. Wprowadzi w szczegóły działania programu oraz odpowie na ewentualne pytania.

Zapoznaj się z materiałami i przeprowadź akcję w szkole

Po rozmowie z koordynatorem otrzymasz na e-maila materiały multimedialne m.in. scenariusz lekcji, materiały filmowe i promocyjne. Zapoznaj się z nimi, przeprowadź lekcję i wspólnie z uczniami stwórzcie dowolną inicjatywę społeczną w waszej szkole.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami

Kontakt do koordynatora

Patronaty