Po Amputacji

Program powstał z myślą o osobach, które potrzebują kompleksowego wsparcia w procesie odzyskiwania sprawności po amputacji kończyny. Pomagamy przejść trudną drogę w odzyskaniu zdrowia proponując uczestnikom programu bezpłatne wsparcie na wszystkich etapach powrotu do aktywności.

W ramach programu zapewniamy

Opiekę menedżera rehabilitacji
  • indywidualny plan działania
  • wsparcie dla każdego uczestnika
  • czuwanie nad prawidłowym przebiegiem procesu powrotu do sprawności
  • organizacja konsultacji specjalistów
  • pomoc w organizacji rehabilitacji
  Wsparcie specjalistów
  • konsultacje psychologiczne
  • konsultacje fizjoterapeutyczne
  • porady prawne w zakresie spraw związanych z niepełnosprawnością (ZUS, orzeczenie o niepełnosprawności)
  • wsparcie w pozyskaniu środków na protezę i rehabilitację od pracodawcy lub ubezpieczyciela sprawcy wypadku
  Konsultacje protetyczne
  • wsparcie w przygotowaniu do zaprotezowania
  • pomoc w doborze protezy
  Pomoc w zbiórce środków na protezę i rehabilitację
  • wsparcie opiekuna fundacji
  • założenie zbiórki na platformie mammoc.pl
  • możliwość zbierania środków za pomocą indywidualnego subkonta i 1,5% podatku
  Pomoc asystenta wsparcia
  • wsparcie doświadczonych osób, które same przeszły amputację
  • pomoc w radzeniu sobie z trudnościami oraz w procesie adaptacji

Kontakt

Zostaw swój numer a opiekun programu skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe

Na początku drogi możesz mieć wiele wątpliwości dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przewodniki, w których znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Pobierz poradnik Po Amputacji

Pobierz aplikację

Przydatne artykuły

Dołącz do grupy wsparcia na FB

Znajdziesz tam inspiracje, przydatne informacje oraz ludzi, którzy
idą po sprawność tą samą drogą.

Najczęściej zadawane pytania

Tak – opieka Managera Rehabilitacji, wsparcie psychotraumatologa, radcy prawnego oraz protetyka jest bezpłatne. Fundacja jednak nie pokrywa kosztów zakupu protezy oraz samej rehabilitacji.

Program kierowany jest do osób po amputacji kończyn bądź nieposiadających kończyny od urodzenia. Jego celem jest powrót do maksymalnej sprawności poprzez przygotowanie kończyny do zaprotezowania, a w przypadku posiadanej już protezy – nauka prawidłowego wzorca chodu.

Program ma dedykowanego opiekuna - osobę, która pomoże przy zgłoszeniu, opowie o możliwościach wsparcia oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości. Wystarczy zgłosić się telefonicznie lub mailowo. Bartosz Kaczmarek, tel. 793 003 695, bartosz.kaczmarek@fundacjamocpomocy.pl

Uczestnik zostaje objęty kompleksowym wsparciem Managera rehabilitacji oraz ekspertów z dziedzin: fizjoterapii, protetyka oraz psychotraumatologii. Podopieczny ma zapewnione przygotowanie dedykowanego planu rehabilitacji, konsultacje protetyczne, prawne oraz psychologiczne. Jednocześnie staje się beneficjentem Fundacji Moc Pomocy, która pomaga w pozyskaniu niezbędnych środków na wysokojakościową protezę oraz rehabilitację.

Program kierowany jest do osób z całej Polski.

Oczywiście. Program kierowany jest również do osób już zaprotezowanych, którym zależy na nauce chodu w protezie bądź wyćwiczeniu prawidłowego wzorca poruszania się.

W tym przypadku, uczestnik może również skorzystać z bezpłatnych konsultacji u protetyka.

Zadaniem Managera Rehabilitacji  jest kompleksowe i skuteczne wsparcie osoby, która tej rehabilitacji wymaga. To koordynator działań realizowanych w ramach rehabilitacji medycznej, psychologicznej, społecznej. Jest łącznikiem pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w program osobami, mi.in. psychologiem, radcą prawnym, rehabilitantem, protetykiem lub lekarzem specjalistą.

Manager Rehabilitacji opracowuje indywidualny plan działania oraz rehabilitacji, dostosowując ją do stanu zdrowia pacjenta, jego wieku oraz możliwości fizycznych.