Historia Roberta

Podopiecznym Fundacji Moc Pomocy i uczestnikiem programu Po Amputacji jestem od 26 maja 2021r.

Tydzień wcześniej (18 maja 2021r.) uległem nieszczęśliwemu wypadkowi podczas pracy w kopalni. Mimo starań lekarzy, nie udało się uratować lewej nogi, która została amputowana na wysokości uda. To był trudny moment dla całej naszej rodziny. Wspólnie z żoną podjęliśmy wtedy decyzję o dalszym działaniu i „postawieniu mnie na nogi”. Dzięki jej determinacji nie poddałem się i dołączyłem do programu Po Amputacji, który okazał się dla nas ogromnym wsparciem – szczególnie w tym początkowym etapie. Na wiele pytań i wątpliwości otrzymywaliśmy odpowiedź od Fundacji Moc Pomocy oraz Menadżera Rehabilitacji. Bez tej wiedzy trudno byłoby nam ruszyć z miejsca. Znaliśmy cel, ale nie wiedzieliśmy jaką drogę trzeba pokonać by go osiągnąć.

Dzięki zebranym środkom finansowym zakupiliśmy protezę, która była mi potrzebna do codziennego funkcjonowania. Część zebranych pieniędzy została również przeznaczona na rehabilitację, która przygotowuje mnie do korzystania z niej.

Życie z protezą dało mi nowe możliwości. Staram się być samodzielny, mogę również więcej czasu poświęcać dzieciom na różne zabawy, których nie mogłem wykonywać po amputacji. Obecnie jestem na etapie nauki chodu i poruszania się bez pomocy kul. To z pozoru nie jest takie łatwe, ale nie poddaję się i stawiam kolejne małe kroki, które przybliżają mnie do celu. Mój plan na najbliższy czas zakłada całkowitą rezygnację z kul i jazda na rowerze z synem, który tylko marzy, żeby wybrać się z nim na pierwszą wycieczkę. Myślę, że oboje będziemy mieli niezłą frajdę, a ja dodatkową satysfakcję, z tego że mimo amputacji, wciąż mogę być sobą – korzystając z życia i czasu spędzonego z bliskimi.