Historia Bartka

Bartłomiej Bertolin i jego historia Po Amputacji

Podopiecznym Fundacji Moc Pomocy zostałem 27 czerwca 2020 r.

15 czerwca podczas pracy na kopalni wydarzył się wypadek, wielki głaz spadł mi na stopę, której niestety nie udało się uratować i konieczne było przeprowadzenie amputacji stopy wraz z podudziem. Byłem zrozpaczony i zrezygnowany, wtedy poznałem Rafała Mikołajczyka i Fundację Moc Pomocy.

Otrzymałem od Fundacji kompleksowe wsparcie, na każdym etapie powrotu do sprawności. Korzystałem z ich wiedzy, doświadczenia i pomocy, za które z całego serca dziękuję. Korzystałem z rehabilitacji w ośrodku rehabilitacyjnym we Wrocławiu, zrealizowałem protezę taką jaką chciałem mieć. Dzięki zgromadzonym środkom mogłem korzystać z konsultacji z fizjoterapeutą, usługi trenerskiej, programu żywieniowego. Zakupiłem rower, trenażer rowerowy i wyposażenie do roweru.

Po zaprotezowaniu jestem od września 2020 r. Wróciłem w ukochane góry, nie tylko na dwóch nogach, ale również na rowerze. Realizuję swoją dawną pasję, jazdę na rowerze. Dzięki zgromadzonym środkom mogę rozwijać swoją pasję, to dodaje mi energii do dalszego działania,. Pomagam i motywuję jako Asystent Wsparcia inne osoby po amputacji, dodając im sił do walki o swoje marzenia mimo chwilowej utraty sprawności. Z protezą przejechałem na rowerze już setki kilometrów a to dopiero początek mojej drogi. Startowałem w Tatra Road Race 2021 oraz Molo Osiek Race 2021. Uczestniczyłem w zgrupowaniu kolarskim na Majorce. 2021r. Dzięki wsparciu teamu oraz ciężkiej pracy zostałem Mistrzem Polski w parakolarstwie szosowym w kategorii C4 w indywidualnej jeździe na czas. I wiem, że mam siłę na więcej…