Po Urazie Głowy

Program powstał z myślą o osobach, które potrzebują kompleksowego wsparcia w procesie odzyskiwania sprawności po urazie głowy, udarze lub wylewie. Pomagamy przejść trudną drogę w odzyskaniu zdrowia proponując uczestnikom programu bezpłatne wsparcie na wszystkich etapach powrotu do aktywności.

W ramach programu zapewniamy

Opiekę menedżera rehabilitacji
  • indywidualny plan działania
  • wsparcie dla każdego uczestnika
  • czuwanie nad prawidłowym przebiegiem procesu powrotu do sprawności
  • organizacja konsultacji specjalistów
  • pomoc w organizacji rehabilitacji
  • wsparcie w wyborze placówki rehabilitacyjnej oraz ośrodków realizujących bezpłatne programy wybudzeniowe dla osób w śpiączkach ze środków NFZ
  Wsparcie specjalistów
  • konsultacje psychologiczne
  • konsultacje fizjoterapeutyczne
  • porady prawne w zakresie spraw związanych z niepełnosprawnością (ZUS, orzeczenie o niepełnosprawności)
  • wsparcie w pozyskaniu środków na rehabilitację od pracodawcy lub ubezpieczyciela sprawcy wypadku
  Pomoc asystenta wsparcia
  • wsparcie doświadczonych osób, które od wielu lat pracują z pacjentami i rodzinami po urazie głowy
  • pomoc w radzeniu sobie z trudnościami oraz w procesie adaptacji
  Pomoc w zbiórce środków na sprzęt i rehabilitację
  • wsparcie opiekuna fundacji
  • założenie zbiórki na platformie mammoc.pl
  • możliwość zbierania środków za pomocą indywidualnego subkonta i 1,5% podatku

Kontakt

Zostaw swój numer a opiekun programu skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe

Przydatne artykuły

Poznaj inspirujące historie podopiecznych fundacji

Dołącz do grupy wsparcia na FB

Znajdziesz tam inspiracje, przydatne informacje oraz ludzi, którzy
idą po sprawność tą samą drogą.

Najczęściej zadawane pytania

Program Po urazie głowy, to kompleksowe wsparcie dla osób, które doznały urazu w wyniku wypadku, przeszły udar mózgu (niedotlenienie) lub wylew mózgu (pęknięcie naczyń).

Tak – opieka Managera Rehabilitacji, wsparcie psychologa, radcy prawnego oraz wsparcie pracowników organizacji jest bezpłatne. Fundacja jednak nie pokrywa kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego do oraz samej rehabilitacji.

Program ma dedykowanego opiekuna - osobę, która pomoże przy zgłoszeniu, opowie o możliwościach wsparcia oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości. Wystarczy zgłosić się telefonicznie lub mailowo. Miłka Szotek, tel. 733 558 400, biuro@fundacjamocpomocy.pl.

W ramach programu pomagamy kompleksowo w powrocie do zdrowia. Zapewnimy wsparcie w zakresie: rehabilitacji, pozyskania środków finansowych, wsparcia psychologa oraz prawnika, a na kolejnym etapie również w zakresie aktywizacji zawodowej. W programie zawiera się również możliwość odbycia konsultacji z lekarzami specjalistami, likwidacja barier i pomoc w doborze właściwego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego.

Program kierowany jest do osób z całej Polski.

Intensywna, ale dopasowana do Twojego stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych rehabilitacja to pierwszy krok do samodzielności. Podpowiemy Ci, które placówki specjalizują się w rehabilitacji osób po urazie mózgu czy udarze oraz są efektywne w swoim działaniu. Otrzymasz od nas pełne wsparcie w organizacji Twojej rehabilitacji. Wskażemy również, które ośrodki realizują bezpłatny program wybudzeniowy dla osób w śpiączkach ze środków NFZ i podpowiemy, jakie dokumenty należy przedstawić i jakie warunki spełnić. O szczegółach porozmawiasz z naszym Menadżerem Rehabilitacji.