nagroda od Jacka Sutryka

Fundacja Moc Pomocy: doceniana pomoc dla społeczności Dolnego Śląska

„Składam serdeczne podziękowania oraz wyrazy szacunku i uznania za profesjonalizm, zaangażowanie oraz nieocenioną prace na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami” –  te i wiele innych ciepłych słów otrzymaliśmy od Prezydenta Miasta Wrocław, Jacka Sutryka. Wspieranie potrzebujących i działanie na rzecz lokalnej społeczności to główne cele Fundacji Moc Pomocy. Organizacja ta podejmuje się szeregu zadań, aby zapewnić wsparcie osobom dotkniętym różnymi problemami zdrowotnymi oraz personelem medycznym. W ramach swoich programów, takich jak Po Urazie Rdzenia, Po Urazie Głowy i Po Amputacji, Fundacja oferuje nie tylko fachową opiekę, ale również szereg innych działań, które mają na celu poprawę jakości życia pacjentów i ich rodzin.

Jak pomaga Fundacja Moc Pomocy? Programy pomocowe

Jednym z kluczowych aspektów działań Fundacji Moc Pomocy jest zapewnienie opieki Menadżera Rehabilitacji. Dla pacjentów, którzy doświadczyli urazu rdzenia kręgowego, głowy lub amputacji, rehabilitacja odgrywa ogromnie ważną rolę w powrocie do aktywnego życia. Menadżer Rehabilitacji opracowuje indywidualne plany opieki, które uwzględniają unikalne potrzeby każdego pacjenta. Dzięki temu proces rehabilitacji staje się bardziej skuteczny i dostosowany do indywidualnych wymagań.

Ponadto, Fundacja Moc Pomocy zapewnia wsparcie psychologiczne dla pacjentów, którzy doświadczyli traumatycznych wypadków lub operacji. Poprzez profesjonalne porady i terapie, organizacja pomaga pacjentom przetrwać trudny okres adaptacji po urazach i przekształcić traumę w siłę do dalszej walki o zdrowie i szczęście.

Fizjoterapia jest kluczowym elementem procesu rehabilitacji pacjentów Fundacji Moc Pomocy. Poprzez dostosowane ćwiczenia i terapie, pacjenci uczą się odzyskiwać kontrolę nad swoim ciałem i powracać do codziennych czynności. Fizjoterapeuci fundacji są doświadczonymi specjalistami, którzy wspierają pacjentów na każdym etapie powrotu do sprawności i zdrowia.

Fundacja Moc Pomocy działa nie tylko na rzecz pacjentów, ale również podejmuje inicjatywy, które pomagają innym potrzebującym. Organizacja aktywnie angażuje się w organizowanie zbiórek charytatywnych, które mają na celu zbieranie funduszy na różne cele społeczne. Wspierając te inicjatywy, można dołączyć do siły zmieniającej życie ludzi w potrzebie.

Fundacja Moc Pomocy zachęca również do założenia subkonta, które umożliwia przekazywanie 1,5% podatku na cele charytatywne i pomoc konkretnego podopiecznego. Ta prosta i wydajna forma wsparcia pozwala wesprzeć organizację w realizacji jej misji i pomocy potrzebującym.

Praca dla społeczności Dolnego Śląska, ale nie tylko!

Fundacja Moc Pomocy jest głęboko zakorzeniona w lokalnej społeczności Dolnego Śląska. Jej działania skupiają się na pomocy pacjentom i ofiarom wypadków, ale także na szkoleniach dla personelu medycznego. Fundacja prowadzi cykle szkoleń dla personelu medycznego z placówek na Dolnym Śląsku, w tym w Szpitalu im. Marciniaka, Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu Ośrodku Badawczo-Rozwojowym, Szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego. Szkolennia te mają przygotować personel do kompleksowej opieki nad osobami z różnym poziomem niepełnosprawności.

Dlaczego powstał darmowy cykl szkoleń dla personelu medycznego? Nasi podopieczni zwracając uwagę na niedostateczne przygotowanie personelu, wzbudzili w nas chęć wyjścia im naprzeciw. Cykl szkoleń, m.in. o savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością przygotuje personel medyczny do rozmów o niepełnosprawności, opieki czysto medycznej oraz przekazywania wsparcia i informacji o konieczności rehabilitacji. W szkoleniach tych biorą udział założyciele Fundacji Moc Pomocy – Rafał Mikołajczyk i Bartek Kaczmarek oraz zaproszeni przez nich podopieczni i eksperci. To umożliwia zrozumienie, czego tak naprawdę potrzebują osoby po urazach głowy, rdzenia kręgowego i po amputacjach. Korzyścią ze szkoleń jest podniesienie standardu opieki medycznej w szpitalu i wśród personelu medycznego, a dla personelu jest to okazja do rozwoju i zgłoszenia potrzeb dalszych szkoleń. Duża liczba zgłoszeń oraz pozytywny odbiór szkoleń pokazuje nam, jak ważny jest to projekt, który zamierzamy kontynuować!

Podziękowanie Prezydenta Wrocławia - Dowód Docenienia

Praca Fundacji Moc Pomocy nie pozostaje niezauważona. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, podziękował organizacji za jej służbę potrzebującym i zaangażowanie w niesienie pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami. Dodatkowo, prezydent docenił również organizowane przez Fundację szkolenia dla personelu medycznego, które przyczyniają się do podniesienia jakości opieki medycznej na terenie Dolnego Śląska. Fundacja Moc Pomocy jest głęboko wzruszona otrzymanymi podziękowaniami od społeczności i prezydenta Wrocławia. To olbrzymie wyróżnienie dla organizacji, a także potwierdzenie, że jej działania mają rzeczywisty wpływ na życie potrzebujących.

Podsumowując, Fundacja Moc Pomocy to organizacja, która ze względu na swoje wielostronne działania wychodzi naprzeciw potrzebom osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach w miejscu pracy i innych urazów, ale przede wszystkim lokalnej społeczności na Dolnym Śląsku. Nasza praca w obszarze opieki medycznej, rehabilitacji, oraz wsparcia psychologicznego, wyraźnie odzwierciedla chęć niesienia pomocy prosto z serca. Działania te są doceniane zarówno przez potrzebujących, jak i lokalne władze, co motywuje Fundację do dalszego zaangażowania się w pomoc. Planowane kolejne działania i szkolenia będą kontynuacją tego wspaniałego dzieła, które przynosi ulgę pacjentom, ich rodzinom, a także personelowi medycznemu.

Jacek Sutryk