Wojtek Marcinkowski o swoich dalszych planach.

Podopiecznym Fundacji Moc Pomocy oraz uczestnikiem programu Po Urazie Rdzenia zostałem 9 maja 2020 r.

11 sierpnia 2019 r podczas pływania w jeziorze doszło u mnie do urazu rdzenia kręgowego. Od tego dnia nie mam sprawności w nogach. Wypadek pozbawił mnie sprawności. Moje plany i marzenia pękły jak bańka mydlana. Był to najtrudniejszy moment w moim życiu…

Dzięki Fundacji Moc Pomocy i wsparciu Rafała Mikołajczyka odnalazłem w sobie siłę do walki o swoją sprawność i życie. Rozpocząłem bitwę o marzenia, codziennie intensywnie ćwicząc i rehabilitując się, wzmacniając górne partie mojego ciała. Po wypadku obawiałem się, że nie będę mógł normalnie żyć, korzystać z basenu czy pójść do kina, Fundacja otworzyła mi oczy i pokazała, że z niepełnosprawnością można w pełni żyć , z niczego nie rezygnując, ba nawet doceniając jeszcze mocniej, wszystko to co się ma. Dziś pokonuję swoje granice i realizuję kolejne cele. Jestem zawodnikiem rugby na wózkach. Wraz z klubem IKS Jeźdźcy Mikołów zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski i Puchar Polski 2021. Mocno wierzę, że to dopiero początek moich sukcesów i życiowych osiągnięć.