Skip links

Grupa interwencyjna – pomoc dla każdego

Czasami trwa to wiele lat – rozwijająca się po cichu choroba nowotworowa lub cukrzyca, długotrwałe leczenie i ostateczna decyzja o amputacji kończyny. Czasami jest to nagła kontuzja sportowa, która rozwija się w ekspresowym tempie, a czasami uraz lub wypadek, do których dochodzi w Polsce po kilkaset dziennie. Nikt nie jest na takie sytuacje przygotowany, bo często wywracają nasze życie do góry nogami. To normalne, że nie wiesz co należy robić, jakie dokumenty medyczne zbierać i o jaką pomoc się starać. Każdy na tym etapie jest zagubiony! Pamiętaj jednak, że w takich momentach należy działać szybko, bo dzięki sprawnej reakcji masz większą szansę na powrót do zdrowia i sprawności fizycznej. Z pomocą przychodzi stworzona przez Fundację Moc Pomocy grupa interwencyjna. Czym się zajmuje i na jaką pomoc możesz liczyć? Tego dowiesz się w dzisiejszym wpisie.

Kiedy powstała grupa interwencyjna i kto ją tworzy?

Gdy pytamy naszych Asystentów Wsparcia, jakiej pomocy oczekiwali po chorobie lub wypadku, odpowiedź była jedna – asystenta lub doradcy, który ogarnie wszystkie kwestie związane z rehabilitacją, podpowie gdzie i jak starać się o pomoc finansową oraz na jakie turnusy warto wybrać się w przyszłości. Niestety, takiego programu przez lata brakowało, a osoby po amputacjach, urazach głowy i z uszkodzeniem rdzenia kręgowego pozostawione były samemu sobie. Te braki chcieliśmy zapełnić i dlatego wprowadziliśmy grupę interwencyjną do oferty Fundacji Moc Pomocy, która zajmuje się pomocą dla osób z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Jeżeli więc sam jesteś poszkodowanym w wypadu komunikacyjnym lub postępująca choroba odbiera Ci sprawność, to koniecznie zgłoś się do nas.

Koordynatorem grupy jest Rafał Mikołajczyk, jeden z założycieli Fundacji Moc Pomocy. To on podniesie słuchawkę, gdy wykręcisz nasz interwencyjny numer 881 035 005. Wysłucha Cię, wesprze i zapali przytłumione w Tobie światło – stworzy plan działania krótko i długookresowej pomocy medycznej, psychologicznej, fizjoterapeutycznej i finansowej. To Rafał wyznaczy osoby do dalszego kontaktu, wskaże Asystenta Wsparcia, który będzie dla Ciebie prawdziwym oparciem na każdym etapie powrotu do zdrowia. Z pewnością nie zostawi Cię samemu sobie! Dlaczego warto skorzystać z pomocy Grupy interwencyjnej Fundacji Moc Pomocy?

Jaką pomoc możesz uzyskać ze strony grupy interwencyjnej Fundacji Moc Pomocy?

Czy wiesz już w jakim obszarze potrzebujesz wsparcia? Jesteś na początku leczenia, tuż po jego zakończeniu, a może dopiero masz planowany zabieg amputacji? Koniecznie daj znam znać, to znacznie dookreśli Twoje potrzeby na ten moment, ale też w przyszłości. Jako fundacja charytatywna działamy w obszarze pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz po urazach / wypadkach. Do celów grupy interwencyjnej należy przede wszystkim pakiet wsparcia:

  • wsparcie informacyjne w pierwszych chwilach po wypadku lub diagnozie choroby,
  • pomoc w stworzeniu planu działania w powrocie do zdrowia i sprawności,
  • wybór ośrodka rehabilitacyjnego lub odpowiedniego leczenia,
  • opiekę psychologa dla poszkodowanego i najbliższych,
  • osobiste konto w Fundacji Moc Pomocy i profil Twojej indywidualnej zbiórki na platformie mammoc.pl,
  • przykłady możliwości finansowania (np. skąd pozyskać dodatkowe środki na zakup protezy, wózka?)
  • kompleksowe wsparcie w ramach bezpłatnych programów pomocowych,
  • współpracę z Asystentem Wsparcia, który sam doświadczył niepełnosprawności,
  • motywacje do dalszych działań.

Jak się zgłosić? 3 kroki do zyskania profesjonalnej opieki

Brzmi ciekawie? No pewnie! Teraz wiesz już, że nie zostałeś sam i są osoby chętne do pomocy. To zdejmie z Ciebie ciężar odpowiedzialności za kwestie formalne i organizacyjne – zostaw to nam, jesteś w dobrych rękach. Chcesz skorzystać z naszej pomocy?

  1. Przede wszystkim zadzwoń do nas pod numer 881 035 005 i przedstaw sytuację swoją lub bliskiej osoby, która boryka się z dolegliwościami po wypadku lub chorobie.
  2. W kolejnym kroku Rafał Mikołajczyk przedstawi Ci plan na najbliższe kilka dni oraz przygotuje niezbędne dokumenty, abyś mógł zostać naszym podopiecznym. Dzięki temu wszystkie powyższe cele projektu grupy interwencyjnej możemy wdrożyć od pierwszych dni od zgłoszenia. W tym momencie powrót do zdrowia i sprawności / niezależności jest nie tylko Twoim, ale i naszym priorytetem.
  3. Najważniejszy krok już za Tobą – poprosiłeś o pomoc i spotkałeś się ze zrozumieniem, empatią, ale też prognozą na najbliższy okres. Co później? Angażując wszystkie siły i ręce w Fundacji Moc Pomocy przygotujemy dla Ciebie plan rehabilitacji i leczenia w porozumieniu z Bartoszem Kaczmarkiem oraz przygotujemy harmonogram terminów spotkań z dedykowanym Asystentem Wsparcia.

 

Więcej o grupie interwencyjnej dowiesz się z zakładki fundacjamocpomocy.pl/grupa-interwencyjna oraz filmiku na YouTube „Grupa interwencyjna. Fundacja Moc Pomocy” – zapraszamy do lektury. Czy odpowiedzieliśmy na Twoje pytania? Jeżeli masz ich więcej, możesz do nas napisać na maila do Rafała (rafal.mikolajczyk@fundacjamocpomocy.pl) lub ogólnego maila Fundacji Moc Pomocy (biuro@fundacjamocpomocy.pl).

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.