Skip links

Wacław Drożdż

Wacław to szczęśliwy mąż i tata w sile wieku. Od samego początku życie Go nie rozpieszczało, w wieku 13 lat zmarł mu ojciec, więc już wtedy musiał przejąć jego obowiązki na gospodarstwie i pomagał mamie, co z biegiem czasu przerodziło się w pasję i sposób na życie. Zauważył ogromny potencjał i tak obecnie prowadzi razem ze Swoją żoną hodowlę krów ukierunkowaną na chów z rasy zachowawczej tzw. Polskiej Czerwonej. Mimo niesamowitej ilości codziennej pracy, bo na gospodarstwie jest multum rzeczy do zrobienia zawsze starał się znaleźć czas na realizację swoich pasji, którymi oprócz rolnictwa są historia i góry.

Wacław w lipcu 2022 roku uległ tragicznemu wypadkowi podczas prac w gospodarstwie. Doznał licznych obrażeń i ciężkiego urazu rdzenia kręgowego, który spowodował porażenie czterokończynowe. Obecnie jest osobą leżącą, nie ma czucia w rękach ani w nogach oraz nie jest w stanie samodzielnie oddychać.

Pełni wiele ważnych funkcji w związkach ukierunkowanych na hodowlę polskiego bydła i produkcji mleka. Jest także członkiem lokalnej OSP, zawsze gotowy do działania i wsparcia ludzi w potrzebie. Jest wspaniałym hodowcą, społecznikiem i pasjonatem. Swoją miłością do rolnictwa zarażał innych.

Miał jeszcze wiele planów i marzeń, a My jako rodzina chcemy pomóc Mu je zrealizować. Żeby było to możliwe potrzebujemy środków na specjalistyczną intensywną rehabilitację, która pozwoli Nam na walkę o sprawność Wacława. Całkowity koszt leczenia to 157 500zł.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Wacław Drożdż

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »

Jerzy Zdunek

Jerzy to bardzo aktywny mężczyzna, który od pięciu lat jest na emeryturze. Z wykształcenia jest inżynierem i w tym zawodzie pracował całe swoje życie zawodowe.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.