Jacek Chrzanowski

Jacek to wyjątkowy, młody człowiek, z dużym poczuciem humoru i ogromnym sercem. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, chętnie służył radą, potrafił pocieszyć w każdej sytuacji. Uprawiał sport, grał w piłkę nożną w lokalnych klubach. Był silny i wysportowany. Ukończył technikum mechaniczne i wcześnie podjął pracę zarobkową, dzięki czemu mógł pomagać schorowanemu tacie utrzymać rodzinę oraz wspomóc studiujące siostry. Pomagał też swojemu tacie i dziadkowi w gospodarstwie rolnym.

W sierpniu 2022 roku uległ wypadkowi drogowemu w wyniku którego doznał poważnego urazu głowy. Po badaniach stwierdzono urazowy krwotok podtwardówkowy. Konieczna była pilna operacja, wykonano kraniotomię odbarczającą i ewakuowano krwiaki. Po kilku dniach konieczna była kolejna operacja i plastyka opony twardej. Pobyt szpitalny powikłany był ciężkim zakażeniem i sepsą, w wyniku czego Jacek spędził długi czas na OIOM-ie . Następnie leczony był na oddziale neurologii, a później na oddziale rehabilitacji neurologicznej.

Skutkiem odniesionego urazu oraz powikłań w trakcie leczenia jest niedowład czterokończynowy. Obecnie Jacek jest w pełni świadomy, logiczny, wróciła mu całkowicie pamięć zarówno tego, co było wcześniej jak i obecnie, nie odzyskał jednak sprawności fizycznej. Prawa strona jest w pewnym stopniu sprawna, lecz lewa jest niewładna – ruchy ręki i nogi są bardzo ograniczone. Jacek jest osobą leżącą wymagającą stałej opieki i pomocy w codziennych czynnościach. Jedyną nadzieją na poprawę sprawności ruchowej i samodzielności jest intensywna rehabilitacja.

Jest osobą samotną, nie jest żonaty, nie ma też rodziców. Umieszczenie go w ośrodku zapewniającym specjalistyczną rehabilitację wymaga znacznych nakładów finansowych. Całkowity koszt leczenia to 84 000 zł. Jego optymizm i pogoda ducha sprawiają, że jest osobą lubianą i szanowaną.

Wypadek Jacka poruszył całą rodzinę, bliskich i znajomych. W tej chwili, to On potrzebuje naszej pomocy.

z dopiskiem Jacek Chrzanowski

Jan Długosz

Janek ma ogromny dystans do siebie i świata. Lubi otaczać się ludźmi, rozmawiać, żartować. Skończył szkołę zawodową o profilu kolejowym. Następnie przez wiele lat pracował

Rafał Chudoba