Zaobserwuj nasz nowy kanał na YouTube!

Fundacja Moc Pomocy stale poszerza swoje możliwości dotarcia z przesłaniem wsparcia, edukacji i inspiracji dla osób niepełnosprawnych. Kanał na YouTube stał się kluczowym narzędziem w realizacji tego celu, umożliwiającym dotarcie do szerokiego grona odbiorców oraz promowanie wartościowych treści. Co nas skłoniło do założenia kanału na YouTube? Co znajdziesz na kanale? Jak możesz wesprzeć kanał? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego założyliśmy kanał na YouTube?

Aby Was lepiej poznać i abyście Wy poznali lepiej nas – zespół Fundacji Moc Pomocy, która od kilku lat, każdego dnia, dba o podopiecznych! Nie chcemy być tylko literkami i głosem w słuchawce, chcemy żebyście zobaczyli nasza pracę, wyzwania jakie przed sobą stawiamy, ofertę pomocy, jaką zapewniamy oraz społeczność, małą rodzinę o wielkich sercach, jaką tworzymy. Kanał Fundacji Moc Pomocy na YouTube ma na celu nie tylko edukację, ale również inspirowanie i promowanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych. Poprzez różnorodne treści, fundacja dąży do zmiany percepcji społecznej niepełnosprawności oraz ukazania sukcesów i możliwości, jakie mogą osiągnąć osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Cykl porad Fundacji Moc Pomocy

Na naszym kanale znajdziecie odpowiedzi na pytaniaNa jakie cele mogę przeznaczyć zebrane środki z mojego subkonta?”, „Kim jest Menadżer Rehabilitacji?”, „Jak prawidłowo wystawić/opisać fakturę?” i wiele innych pytań, które nam zadajecie. Cykl poradnikowy na kanale Fundacji Moc Pomocy obejmuje tematykę praktycznych spraw finansowych oraz codziennych kwestii administracyjnych, które Was nurtują, z którymi do nas najczęściej przychodzicie. Miłka Szotek, nasza specjalistka ds. niemożliwych, opowiada o tym jak funkcjonuje biuro Fundacji, jakie sprawy możecie u nas załatwić, jak prawidłowo się z nami rozliczać, jaką formę pomocy zapewniamy osobom po amputacji, po urazie rdzenia i po urazie głowy, wszystko w sposób zrozumiały, otwarty i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dajemy ludziom inspiracje – cykl rozmów o życiu Fundacji Moc Pomocy

Cykl inspiracji to seria historii osób, które mimo swoich ograniczeń osiągnęły spektakularne sukcesy. To w kąciku inspiracji posłuchacie o historii założyciela Fundacji –  Rafała Mikołajczyka czy naszych podopiecznych, jak Wojtek Puto z urazem rdzenia, grający w koszykówkę na wózku czy Bartek Bertolini, który mimo amputacji znalazł pasję i sukces w sporcie. Chociaż daleko nam do samozwańczych coachów motywacyjnych, to wiemy jak ważne jest szukanie pokrzepienia i życiowych przykładów, jak inne osoby radzą sobie z niepełnosprawnością i ograniczeniami, zamieniając je w sukcesy. Dlatego chcemy wlewać w Wasze serca mnóstwo dobrej energii i nadziei, pokazując bliskie nam przykłady Jaśka Meli, zdobywcy biegunów oraz Rafała Mikołajczyka i Ewy Harapin, która mamy nadzieję, wkrótce będzie naszym gościem na kanale.

Kampanie społeczne Fundacji Moc Pomocy

Wiecie jak ważne jest budowanie świadomości społecznej i zmiana rzeczywistości osób z niepełnosprawnościami. Możemy to zrobić razem, inwestując czas i zaangażowanie w kampanie społeczne, które burzą porządek świata, które otwierają horyzonty i pokazują realia osób z niepełnosprawnościami. Kanał prezentuje spoty kampanii społecznych, w które wierzymy i z radością realizujemy. Na naszym kanale znajdziesz spoty takie jak “Zdolni bez ALE”, które mają na celu zmianę perspektywy społecznej na niepełnosprawność oraz budowanie pozytywnego spojrzenia na te osoby na rynku pracy. To nie wszystko! Cofnijmy się rok wstecz, gdy opublikowaliśmy pierwsze filmy z kampanią „Pomóż w powrocie do…”, która pokazywała potrzebę wsparcia osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Jak i dlaczego warto wspierać kanał na YouTube Fundacji Moc Pomocy?

Zachęcamy do subskrybowania kanału Fundacji Moc Pomocy na YouTube, aby być na bieżąco z treściami edukacyjnymi, inspirującymi historiami oraz spotami kampanii społecznych. Oglądajcie, uczcie się i inspirujcie się razem z nami – razem możemy zmieniać społeczne spojrzenie na niepełnosprawność!

Oto link do kanału: Fundacja Moc Pomocy na YouTube. Dołączcie do naszego grona subskrybentów i dzielcie się tą inspirującą treścią z innymi!