Dolnośląskie Centrum Wsparcia – kompleksowe wsparcie dla pacjentów
Od samego początku istnienia Fundacji Moc Pomocy, czyli już przeszło 5 lat, tlił nam się w głowach pomysł stworzenia centrum wsparcia. Nieśmiało marzyliśmy o miejscu, gdzie moglibyśmy spotkać się z pacjentami oddziałów dolnośląskich szpitali i ich rodzinami, otaczając ich specjalistyczną opieką, pokazując możliwości leczenia i dalszego rozwoju, pomagając wypełnić kwestionariusze do programów pomocowych i inicjując kontakty ze specjalistami. W końcu się to udało! Przedstawiamy szczegóły programu Dolnośląskiego Centrum Wsparcia, nowego miejsca na mapie Wrocławia.
Dolnośląskie Centrum Wsparcia – czym jest nowy program Fundacji Moc Pomocy?
Chcemy, aby DCW było miejscem spotkań osób potrzebujących wsparcia, pocieszenia i konkretnych wskazówek ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy przygotują plan działania dla pacjentów i ich rodzin. Stworzyliśmy je z myślą o wszystkich osobach, które nagle straciły zdrowie w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia: wypadku komunikacyjnego, skoku do wody na główkę i innych urazów. Wiemy, jak możecie czuć się zagubieni i z jak małą ilością wiedzy wychodzicie ze szpitala, dlatego chcemy o Was zadbać kompleksowo. Dlatego delegujemy naszych najlepszych specjalistów, aby dać Wam najlepszą opiekę zwłaszcza na początku „nowego życia”. Jeżeli więc jesteście mieszkańcami województwa dolnośląskiego, zapraszamy w nasze progi – Wrocław, ul. Poświecka 8 (Szpital Rehabilitacyjny, budynek A).
Jaką pomoc można uzyskać w Dolnośląskim Centrum Wsparcia?
Stawiamy na konkrety, dlatego działamy dwutorowo.
Po pierwsze, otwieramy przed Wami nasze centrum doradcze, które zasilają nasi specjaliści wyposażeni w lata doświadczeń, ogromną wiedzę i posiadający empatię, na czym zależy nam najbardziej. W ramach współpracy z nimi oferujemy:
- spotkania z menadżerami rehabilitacji, opiekunami beneficjentów, prawnikiem, doradcą zawodowym czy też trenerem mentalnym,
- diagnozę sytuacji oraz przygotowanie Indywidualnego Planu Działania,
- określenie barier w miejscu zamieszkania i sposobu ich likwidacji,
- pomoc w znalezieniu finansowania z instytucji publicznych,
- wsparcie w założeniu zbiórki na ustalone potrzeby.
Po drugie, nie wyobrażamy sobie rozmów i teoretycznych wykładów bez solidnej dawki praktycznych wskazówek. Taka myśl przyświecała tworzeniu przestrzeni pokazowej, czyli prawdziwego centrum rehabilitacyjnego do bezpłatnego sprawdzenia przez pacjenta i jego najbliższych. W naszej przestrzeni pokazowej dajemy Ci:
- możliwość zapoznania się ze sprzętem ułatwiającym funkcjonowanie w świecie osób z niepełnosprawnością ruchową, takim jak podnośniki, schodołazy, systemy do rehabilitacji w podwieszeniu, wózki manualne i elektryczne, przystawki do wózków, a nawet protezy kończyn dolnych,
- możliwość przetestowania części sprzętu, żeby przekonać się czy sprawdzi się on w Twojej indywidualnej sytuacji.
Kogo wspieramy w ramach Dolnośląskiego Centrum Wsparcia?
Nasz wachlarz pomocy jest bardzo szeroki i chcielibyśmy być wsparciem dla wielu osób. W swoich działaniach koncentrujemy się na wsparciu osób po amputacji kończyn, po urazach ortopedycznych, które powodują długotrwałą niepełnosprawność, po urazie kręgosłupa i urazie czaszkowo-mózgowym. Do grona beneficjentów programu zapraszamy też osoby cierpiące na choroby układu nerwowego lub naczyniowego mózgu.
Dolnośląskie Centrum Wsparcia – kontakt z nami
Potrzebujesz wsparcia? Formularz kontaktowy, który zapoczątkuje drogę po sprawność, znajdziesz w zakładce PROGRAMY i pod adresem: fundacjamocpomocy.pl/programy/dcw.
Z pewnością zapytasz, gdzie znajduje się Dolnośląskie Centrum Wsparcia? Jesteśmy ulokowani przy ulicy Poświeckiej 8 we Wrocławiu. Jest to parter budynku A na terenie Szpitala Rehabilitacyjnego. Zapraszamy do uprzedniego umówienia się na wizytę lub kontakt przez formularz, w celu skontaktowania się w formie on-line. Aby odpowiedzieć na potrzeby osób przebywających na oddziałasz szpitalnych, bez możliwości dostania się do nas stacjonarnie, wychodzimy z inicjatywą spotkania w miejscu Twojego pobytu.
- Miłosława Szotek
- +48 733 558 400
- biuro@fundacjamocpomocy.pl