Jak i komu przekazać 1,5% podatku? Krótki poradnik pomagania

Czas rozliczeń podatkowych, przypadających na okres styczeń-kwiecień każdego roku, to nie tylko okres, w którym dbamy o swoje finanse, ale również doskonała okazja do wsparcia tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Jednym z prostych i skutecznych sposobów na udzielenie wsparcia jest przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji charytatywnych, takich jak Fundacja Moc Pomocy. Możesz za pomocą jednego kliknięcia zasilić konto charytatywne wybranej osoby lub organizacji, dając im szanse na realizacje potrzeb i celów. Jak to zrobić?

1,5% podatku ma wielką moc!

Po pierwsze, jest to forma wsparcia absolutnie bezpłatna, prosta, wygodna i bezpośrednia! Podatki dochodowe i tak odprowadzamy, musimy też się rozliczać co roku z urzędem skarbowym. Te środki i tak trafiłyby do skarbu państwa, ale możesz samodzielnie zdecydować o tym, jaką organizacje pożytku publicznego (OPP) wesprzesz.

Po drugie, masz realny wpływ na działanie tej jednostki. Za pomocą kilku kliknięć w rozliczeniu elektronicznym lub uzupełniając 2 rubryczki rozliczając się klasycznie, możesz zasilić budżet fundacji lub konkretnego podopiecznego.

Jesteś zdecydowany, aby pomóc? Super! Poniżej wskazówki, jakie kroki należy wykonać, aby przekazać procent podatku na wybraną organizację.

Pomaganie w 5 krokach – instrukcja rozliczenia

Zanim zaczniesz uzupełniać zeznanie podatkowe, najważniejsze żebyś zgromadził PIT od pracodawcy i wszystkie poświadczenia, jeżeli możesz coś odliczyć. Mając wszystkie dane, możesz przystąpić do pracy.

Krok 1: Wybierz organizację charytatywną

Przede wszystkim, zastanów się, która organizacja charytatywna bliska jest Twojemu sercu. Czy jest to fundacja opiekująca się dziećmi, a może stowarzyszenie opieki nad zwierzętami? Fundacja Moc Pomocy jest jedną z wielu instytucji, które dedykują swoją działalność wsparciu osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Sprawdź w wyszukiwarce organizacji pożytku publicznego jakie fundacje są w Twojej okolicy lub wyszukaj ja po nazwie. Przeczytaj o misji i działaniach poszczególnych fundacji, aby wybrać tę, której praca dotyka Cię najbardziej.

Krok 2: Znajdź numer KRS organizacji

Aby przekazać 1,5% podatku, potrzebujesz numeru KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) wybranej fundacji. Numer ten jednoznacznie identyfikuje organizację charytatywną i jest niezbędny do prawidłowego rozliczenia podatku. Znajdziesz go w powyższej wyszukiwarce lub na stronie rządowej. Przypominamy w tym miejscu, że KRS Fundacji Moc Pomocy to 0000769935.

Krok 3: Wypełnij odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym

Podczas rozliczania rocznego zeznania podatkowego, znajdziesz specjalną rubrykę przeznaczoną na wpisanie numeru KRS organizacji charytatywnej oraz kwoty, którą chcesz przekazać (1,5% podatku). Pamiętaj, że kwotę wyliczasz na podstawie zeznania podatkowego i deklarowanej kwoty podatku. Jest to prosta i skuteczna forma pomocy, która nie generuje dodatkowych kosztów dla podatnika.

UWAGA! Jeżeli chcesz przekazać swój 1,5% podatku na rzecz konkretnej osoby, musisz uzupełnić rubrykę „cel szczegółowy”, wpisując dane podopiecznego. Znajdziesz je na ulotkach charytatywnych danej osoby, na stronie internetowej fundacji w zakładce Podopieczni.

Krok 4: Potwierdź swoją decyzję

Przed złożeniem zeznania podatkowego, warto potwierdzić swoją decyzję o przekazaniu 1,5% podatku. Wpisanie numeru KRS organizacji charytatywnej i kwoty w zeznaniu to gwarancja, że podatek zostanie przekazany na cel charytatywny.

Krok 5: Śledź efekty swojego wsparcia

Po złożeniu zeznania podatkowego, możesz śledzić, jak Twoje wsparcie przyczynia się do działań konkretnej organizacji lub jej podopiecznego. Organizacje charytatywne regularnie informują darczyńców o realizowanych projektach i osiągniętych celach, dzięki czemu możesz świadomie uczestniczyć w ich działalności.

Przekaż 1,5% podatku Fundacji Moc Pomocy

Na koniec przypominamy, że jako Fundacja Moc Pomocy w swoim DNA mamy pomoc innym, osobom Po Amputacji, osobom Po Urazie Rdzenia i osobom Po Urazie Głowy. Staramy się wspierać na poziomie rehabilitacyjnym, prawnym, psychologicznym i administracyjnym tak, aby powrót do sprawności nastąpił szybko, bezpiecznie i możliwie najszybciej. Jeżeli chcesz wesprzeć nasze działania, będziemy zobowiązani!

Numer KRS Fundacji Moc Pomocy: 0000769935

Przekazanie 1,5% podatku na rzecz Fundacji moc Pomocy to niewielki gest, który jednak może znacząco wpłynąć na poprawę życia osób z niepełnosprawnością. Dzięki prostemu procesowi rozliczeń podatkowych, każdy z nas może stać się beneficjentem dobra, udzielając wsparcia organizacjom charytatywnym. Wybierz organizację, której praca dotyka Twojego serca, i uczestnicz w budowaniu lepszego świata dla wszystkich.