Przekaż 1,5% podatku na Fundację Moc Pomocy

Puk, puk. Halo! Czy rozliczyłeś się już z US? Jeżeli nie, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Nieuchronnie zbliżają się ostatnie dni na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Wielu z nas jeszcze tego nie zrobiło, przez pośpiech, zawirowania w życiu prywatnym, napływających PIT do dnia dzisiejszego i z niewiedzy, że trzeba i przede wszystkim warto! Dlatego warto przypomnieć, jak dużą moc ma ten 1,5% podatku, dlaczego warto wesprzeć właśnie nas i co udaje nam się zorganizować dzięki zebranym funduszom.

Fundacja Moc Pomocy – żeby pomagać potrzebujemy pomocy

Jesteśmy młodą, prężnie działającą fundacją z Wrocławia, która w rdzeniu swojej działalności ma chęć niesienia pomocy osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Naszymi podopiecznymi najczęściej są osoby, które w wyniku choroby lub wypadku uległy urazom głowy, urazom kręgosłupa, tracą kończynę. Nasze działanie sięga od okresu pobytu w szpitalu, aż do odzyskania sił, nabrania wiatru w żagle i uwierzeniu, że życie się dopiero zaczyna. Wiemy co przeszły te osoby, rozumiemy ich ból, rozterki, zwątpienie i tlące się nadzieje na pełne wyzdrowienie dlatego, że zarówno założyciel Fundacji Moc Pomocy –  Rafał Mikołajczyk, jak i sympatycy i nasi działacze, społecznicy należą do grupy osób z niepełnosprawnościami, przeżyły to i służą pomocą na każdym etapie leczenia. Podobnie jak nasza wykwalifikowana kadra zarządzająca i administracja, zaprzyjaźnieni psycholodzy, rehabilitanci i prawnicy, którzy odpowiadają na Wasze pytania. Jak widzisz, przez te lata istnienia stworzyliśmy potężną maszynę pomocy, której działanie napędza nas każdego dnia.

Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku na rzecz Fundacji Moc Pomocy?

Każdy musi podjąć decyzje samodzielnie, dlatego możemy jedynie ośmielić się przedstawić 5 głównych powodów, dla których warto przekazać 1,5% podatku właśnie na nas. Wspierając Fundację Moc Pomocy:

• wspierasz kilkudziesięciu podopiecznych, którymi się opiekujemy, wspomagamy na każdym etapie ich drogi po nowe życie.
  • wspierasz piękna inicjatywę, której celem jest kompleksowa pomoc dla osób po amputacjach, po urazach rdzenia i po urazach głowy oraz ich rodzin.
  • pokazujesz, że takie działania są potrzebne i wierzysz w ich MOC.
  • robisz dobry uczynek, który zawsze wraca ze zdwojona mocą.
  • nie zostawiasz tej decyzji państwu, które przeznaczy te środki na dowolny cel, którego możesz nie popierać ideologicznie.

Na co Fundacja Moc Pomocy przeznaczy zebrane środki z rozliczenia podatkowego?

Każdy z naszych podopiecznych, zgłaszając się do nas liczy na kompleksową pomoc. I to właśnie ona jest naszym celem i czujemy ogromne zobowiązanie wobec pacjentów, aby zapewnić im szeroko pojmowaną opiekę. Od początku istnienia Fundacji Moc Pomocy, zapewniamy pomoc psychologiczną, rehabilitacje, porady prawne dla osób poszkodowanych w wypadkach, osób po przebytej chorobie nowotworowej. Gwarancja jakościowej pomocy pochłania ogromne środki, które posiadamy dzięki Waszym otwartym na pomoc sercom.

Wasze  wsparcie finansowe zapewnia środki na różnego rodzaju inicjatywy, takie jak założenie grupy interwencyjnej. To właśnie ona w bardzo szybki sposób dokona diagnozy sytuacji i zaproponuje odpowiednie wsparcie informacyjne, ułatwi wybór ośrodka rehabilitacyjnego i wskaże kolejne etapy powrotu do zdrowia i sprawności.

Tegoroczny nas sukces, otwarcie Dolnośląskiego Centrum Wsparcia, również jest zasługą Waszego wsparcia. Dzięki 1,5% Waszych podatków możemy tworzyć piękne miejsce na mapie Wrocławia, które działa w dwóch obszarach: zapewniając centrum doradcze, które zdiagnozuje sytuację i przygotuje indywidualny Plan Działania i pomoże zorganizować sprawy urzędowe oraz drugi obszar – dając dostęp do przestrzeni pokazowej, gdzie znajdują się protezy, wózki manualne i elektryczne, schodołazy, podnośniki i wiele więcej!

Jak przekazać 1,5% podatku na Fundację Moc Pomocy?

W odpowiedniej rubryce, nazwanej jako „wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). W dalszej części, koniecznym będzie wskazanie KRS Fundacji Moc Pomocy: 0000769935 i wpisanie wysokości kwoty 1,5% tego podatku. Możesz też wybrać wśród naszych podopiecznych osobę, którą wesprzesz tegorocznym rozliczeniem. Wówczas środki trafia na jej konto podopiecznego Fundacji moc Pomocy.

Pamiętaj, Urząd Skarbowy czeka na Twoje zeznanie online lub metodą tradycyjną maksymalnie do 30 kwietnia. Mamy nadzieję, że ta (nie)skromna przypominajka zadziała i zdecydujesz o tym, na jaki cel przeznaczysz swój 1,5% podatku.