Poznaj nasze kampanie społeczne, zwiększające świadomość i akceptację osób z niepełnosprawnością

W dzisiejszym dynamicznym świecie, walka o zrozumienie, równość i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami staje się coraz ważniejsza. To dlatego coraz więcej firm inwestuje w kampanie społeczne, a i lokalni liderzy potrafią uruchomić wspaniałe inicjatywy. My też chcemy pomagać, zmieniać świadomość społeczną, uwrażliwiać innych, ale i pokazywać, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach warto iść przez życie z uśmiechem. Fundacja Moc Pomocy, pełna pasji i oddania, podejmuje innowacyjne kampanie społeczne, które nie tylko zmieniają spojrzenie na niepełnosprawność, ale również edukują społeczeństwo o wartości pomagania. Przyjrzyjmy się trzem inspirującym inicjatywom, które stanowią mocny głos w dążeniu do prawdziwej zmiany.

Kampania „MamMoc.pl: Wspólna Siła w Pomaganiu” (2022)

Rok 2022 przyniósł kampanię „MamMoc.pl”, która skupiła się na podopiecznych Fundacji Moc Pomocy. Przez przybliżenie historii trzech niezwykłych osób – Bartka Bertolina, Bartka Pieczyńskiego i Wojtka Marcinkowskiego – kampania podkreślała, że ich pasje i cele osiągają realizację dzięki wsparciu darczyńców. Wybrano trzy osoby o trzech różnych niepełnosprawnościach, nawiązując do 3 grup podopiecznych, którymi się opiekujemy – osób po urazie głowy, po urazie rdzenia i osób po amputacjach. Kampania wyraźnie akcentuje, że każda wpłata, niezależnie od jej wielkości, ma ogromne znaczenie. Idea “MamMoc.pl” ukazuje, że to właśnie małe działania, uprzejmość i drobne wpłaty tworzą prawdziwe pomaganie. To, co dla jednych wydaje się niewielkie, dla innych jest ogromnym wsparciem, które napawa nadzieją i motywuje do działania. Aktywna kampania prowadzona przez 2 miesiące 2022 roku, przekłada się na konkretne liczby! Mogliśmy założyć aż 287 zbiórek, na których cyklicznie gromadzone są środki na pomoc naszym podopiecznym, a wsparło nas ponad 35 tysięcy osób!

Kampania „Każdy z Nas Może Realizować Swoje Pasje” (Stała Kampania)

Fundacja Moc Pomocy stale prowadzi kampanię społeczną skierowaną do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych we Wrocławiu. Jej celem jest inspirowanie młodego pokolenia do realizowania pasji, nawet w obliczu trudności. Kampania buduje świadomość, że wyzwania można przezwyciężyć i osiągnąć swoje cele. Przeprowadzane aktywności, rywalizacja i pokonywanie fizycznych przeszkód wprowadzają uczniów w świat osób z niepełnosprawnościami, dzięki czemu zyskują nową perspektywę i dowiadują się, jak ważne jest wsparcie i pomoc. W ramach tej kampanii dajemy możliwość realizowania jej celów na 3 sposoby:

• ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU SZKOŁY W PROGRAMIE, wówczas oddelegujemy naszych przedstawicieli, działaczy i podopiecznych, którzy będą wsparciem i przykładem tego, o czym mówimy – radości z życia, dużej aktywności i dzielenia się tym z innymi.
  • PRZEPROWADŹ LEKCJĘ EDUKACYJNĄ z wykorzystaniem naszego scenariusza. Przygotowanie zajmie Ci znacznie mniej czasu dzięki naszym przykładom, podpowiedziom, gotowym treściom.
  • ZORGANIZUJ Z UCZNIAMI DOWOLNĄ INICJATYWĘ CHARYTATYWNO-SPOŁECZNĄ, którą chętnie obejmiemy patronatem, a nawet część zespołu Fundacji Moc Pomocy da się zaprosić do udziału w tychże wydarzeniach.

Wszelkie informacje na temat kampanii, sposobu jej realizacji, możliwości zgłaszania szkół znajdziecie tutaj: www.fundacjamocpomocy.pl/szkoly

Kampania „Niepełnosprawni-Sprawni. Każdy Ma Moc By Pomagać!” (Jesień 2023)

Zaplanowana na jesień 2023 kampania ma na celu zmianę społecznej percepcji osób z niepełnosprawnościami, w tym sportowców oraz dzieci. Poprzez kampanię Fundacja Moc Pomocy dąży do budowania pozytywnego wizerunku niepełnosprawnych osób i sportowców, eliminując stereotypy i dyskryminację. Jednym z kluczowych celów jest również promowanie aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych, oraz zmiana postaw społecznych wobec tego zagadnienia. Mamy nadzieje, że zobaczycie nasz spot reklamowy w TV, usłyszycie w radio, w mediach społecznościowych czy portalach internetowych.

Podsumowanie: Siła Kampanii Fundacji Moc Pomocy

Kampanie społeczne Fundacji Moc Pomocy to wyraz siły i determinacji w dążeniu do zmiany mentalności społeczeństwa. Poprzez przekształcanie społecznych przekonań i edukowanie o wartości wsparcia, Fundacja Moc Pomocy odgrywa kluczową rolę w budowaniu społeczeństwa bardziej zrozumiałego, empatycznego i otwartego na różnorodność. Kampanie te przekonują, że każdy może mieć wpływ na świat, a drobne działania i wsparcie prowadzą do prawdziwej zmiany.

Fundacja Moc Pomocy poprzez swoje kampanie społeczne nie tylko wspiera osoby z niepełnosprawnością, ale i stawia wyzwanie całemu społeczeństwu. Przełamywanie stereotypów, edukacja i aktywne działania to kluczowe elementy budowania wspólnoty opartej na wartościach, solidarności i pomaganiu.