Inspirujące historie naszych podopiecznych: zostań inspiracją dla innych i podziel się swoją historią

Historie są mocne. To przez nie przekazujemy wiedzę, zachowujemy kulturę i budujemy więzi. Ale są także takie historie, które przekraczają granice słów i stają się źródłem inspiracji. To historie naszych podopiecznych, osób, które mierzyły się z życiowymi trudnościami, a mimo to odważnie podniosły się i szły naprzód. Te historie niosą ze sobą niezwykłą siłę, która otacza emocjonalnie, daje pocieszenie i motywuje do działania.

W Fundacji Moc Pomocy mamy przyjemność poznawać te wyjątkowe historie każdego dnia. To opowieści o wytrwałości, determinacji i odwadze, które inspirują nas i naszych podopiecznych. Chcielibyśmy podzielić się kilkoma z tych historii, aby każdy z Was mógł doświadczyć tej niezwykłej mocy inspiracji.

Opowieść o zmianie na lepsze – Łukasz Ostrowski

Zwykły dzień sierpnia 2017 roku był dla Łukasza przełomowym. W miejscu pracy spadł z dużej wysokości, przez co Łukasz odniósł bardzo poważne obrażenia fizyczne. W wyniku upadku doszło do zmiażdżenia nasady dalszej kości piszczelowej i wieloodłamowego złamania trzonu kości udowej prawej, złamania gałęzi górnej i dolnej lewej kości łonowej i wielu innych urazów. Na skutek tych poważnych obrażeń konieczna była amputacja kończyny. Łukasz nigdy nie był typem sportowca, a aktywności ograniczały się do wykonywanej pracy. To właśnie wypadek, chęć powrotu do sprawności i zabaw na placu zabaw ze swoimi dziećmi, sprawił, że zdeterminowany walczył o lepsze jutro pod okiem rehabilitanta. Kilka lat temu zbieraliśmy dla Łukasza środki na rehabilitację i zakup pierwszej protezy. A dziś? Dzisiaj Łukasz jest nie do poznania! Z „kanapowca” zamienił się w aktywnego sportowca, który na koncie ma udział w kilku maratonach! O jego postępach dowiecie się z jego profili społecznościowych.

Robert Rejf rozpoczął podróż w nieznane

Czy 19 lat to czas na zmiany? Okazało się, że w życiu Roberta przyszły one niespodziewanie. Podczas powrotu do domu wpadł pod tramwaj. Później pamięta już szpitalne łóżko. Konsekwencją wypadku była amputacja nogi. To mogło załamać młodego chłopaka, ale Robert potraktował nową rzeczywistość jako wyzwanie. Rehabilitacja, ćwiczenia, zakup protezy z pomocą Fundacji Moc Pomocy, stawianie pierwszych kroków… to wszystko zapoczątkowało nową podróż w nieznane. Po 10 latach od tego wydarzenia Robert wraz z żoną, psiakiem i kotem przemierzają Europę (i nie tylko!) w swoim vanie! Chcecie poznać ich przygody? Zapraszamy na ich serwisy społecznościowe #trzystopywpodróży

Klaudia Nowicka odkrywa samodzielność na nowo

Codziennie dochodzi do kilkudziesięciu wypadków z udziałem pieszych. Jedną z poszkodowanych była Klaudia, która doznała porażenia czterokończynowego, przez dłuższy czas była w śpiączce i oddychała przez rurkę tracheotomijna. Jeszcze w czerwcu opisywaliśmy jej małe sukcesy, jak poruszanie się na wózku inwalidzkim, samodzielne jedzenie i wykonywanie podstawowych czynności. Wielomiesięczna rehabilitacja przynosi jeszcze lepsze rezultaty! 8 miesięcy. Tylko tyle potrzebowała Klaudia aby stanąć na nogi i zrobić samodzielne kroki! Już od września nasza podopieczna spacerowała przy wsparciu balkonika, ale teraz, samodzielne kroki poprowadzą ją do celu. Dokąd? Być może na matę taekwondo, które trenowała przed wypadkiem.

Nasze historie to także opowieści o miłości i wsparciu rodziny.  To one pokazują, jak determinacja i zaangażowanie mogą zmieniać życie. Inspiruje innych podopiecznych Fundacji do działania i pokazuje, że mimo przeciwności życie jest pełne możliwości.

Każdy z naszych podopiecznych ma swoją historię do opowiedzenia. Niektóre z tych historii są odbiciem nieprawdopodobnej siły ludzkiej woli. Zdeterminowani podopieczni, jak Klaudia, Robert i Łukasz udowadniają, że granice można przesuwać.

Każdy ma historię do opowiedzenia

Wszyscy jesteśmy kowalami naszych własnych historii. Nasza przeszłość kształtuje naszą teraźniejszość, a nasze działania kształtują przyszłość. Dlatego każdy z nas ma historię do opowiedzenia. Niezależnie od tego, czy jesteś podopiecznym Fundacji Moc Pomocy, czy po prostu kimś, kto chce się podzielić swoją historią, pamiętaj, że Twoje doświadczenia mają ogromną wartość. Twoja historia może być źródłem wsparcia, inspiracji i nadziei dla innych.

Jeśli jesteś gotów podzielić się swoją historią, chcemy Cię wesprzeć. Tworzymy przestrzeń, w której Twoja opowieść może dotrzeć do wielu ludzi i zmienić czyjeś życie. Niezależnie od tego, jak trudne były Twoje doświadczenia, Twoja historia może stać się źródłem inspiracji dla innych. Zachęcamy Cię do podzielenia się nią, bo w każdej historii jest niezwykła moc – moc inspiracji i zmiany.

Fundacja Moc Pomocy to nie tylko instytucja, to społeczność ludzi, którzy dzielą się historiami, wsparciem i nadzieją. Wspólnie możemy tworzyć lepszą przyszłość. Przyłącz się do nas, podziel się swoją historią i zostań inspiracją dla innych.