I Ty możesz pomóc! Licytacje charytatywne Fundacji Moc Pomocy

W dzisiejszych czasach, gdy empatia i wspieranie innych stają się coraz ważniejsze, istnieje wiele sposobów, aby wspomóc tych, którzy potrzebują pocieszenia, jasno określonej ścieżki postępowania w dalszym leczeniu, rehabilitacji, ale przede wszystkim środków finansowych na leki, opatrunki, zaopatrzenie ortopedyczne. Jednym z innowacyjnych i angażujących podejść do pomagania są licytacje charytatywne. Fundacja Moc Pomocy doskonale wykorzystuje tę ideę, tworząc grupę “Licytacje Pełne Mocy” na platformie społecznościowej Facebook. Na czym to polega? Kto może wziąć udział w licytacjach na rzecz podopiecznych Fundacji Moc Pomocy? Jak się dostać do grupy? W jaki sposób możesz pomóc? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Fundacja Moc Pomocy to siła dla tych, którzy potrzebują wsparcia

Fundacja Moc Pomocy to organizacja działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, wymagających wsparcia i pomocy w trudnych życiowych sytuacjach. Jej działania statutowe obejmują szerokie spektrum działań mających na celu poprawę życia podopiecznych, którzy borykają się z trudnościami po wypadkach komunikacyjnych, po urazie rdzenia, po urazie głowy i po amputacji. Organizacja, pełna zaangażowania i oddania, daje im nadzieję i wsparcie w codziennych wyzwaniach. Oprócz standardowej formy pomocy, takiej jak wsparcie menadżera rehabilitacji, który przygotuje program działania i skontaktuje Cię z odpowiednimi osobami (psychologiem, fizjoterapeutą), poza możliwością założenia internetowej zbiórki i rozliczeń PIT, prowadzimy inne pro-społeczne działania.

Idea pomagania przez licytacje charytatywne

Grupa “Licytacje Pełne Mocy” jest przejawem nowoczesnej i kreatywnej formy zbierania środków na cele charytatywne. Dzięki niej każda osoba ma możliwość nie tylko wsparcia Fundacji Moc Pomocy, ale także uczestnictwa w akcji dobra. Ideą grupy jest gromadzenie środków finansowych na podopiecznych fundacji, ich rehabilitację, leczenie, protezy i wózki. Ale czy ten wymiar finansowy to jedyne, co dają licytacje? NIE!

Facebookowa grupa “Licytacje Pełne Mocy” to nie tylko miejsce, gdzie zbierane są środki. To także przestrzeń, w której społeczność może działać razem, wymieniając się przedmiotami, które znajdą nowego właściciela, a także sercem, które napawa się radością z niesienia pomocy. To także doskonała okazja do angażowania społeczności, łączenia ludzi wokół wspólnego celu i budowania relacji opartych na dobroczynności. To zjawisko społeczne, które pomaga podopiecznym Fundacji Moc Pomocy oraz oddziałuje na uczestników, ucząc ich, jak istotne jest dzielenie się i wsparcie innych.

Działanie grupy Licytacje Pełnej Mocy – tworzenie łańcucha pomocy

Mechanizm licytacji w grupie “Licytacje Pełne Mocy” jest prosty i efektywny. Każda osoba może wystawić przedmiot lub usługę na licytację oznaczając w hashtagu konkretnego podopiecznego (imię i nazwisko), a wszyscy członkowie grupy mają szansę na ich zakup poprzez licytowanie. W ten sposób każdy uczestnik ma możliwość wpłynięcia na zwiększenie kwoty, która zostanie przekazana Fundacji Moc Pomocy. To nie tylko wsparcie finansowe, ale również dowód, że wspólnota jest gotowa podjąć wysiłek, aby pomóc innym.

Jakie przedmioty mogę wystawić na aukcję?

W naszych licytacjach wystawiano zarówno odzież (używaną, wizytową, zupełnie nową), zabawki dla dzieci, puzzle i inne gry towarzyskie, zastawę stołową i serwis kawowy, ciasta i desery domowej roboty, ozdoby hand made. Nie masz nic takiego, ale prowadzisz działalność? Może uda Ci się przekazać na licytację vouchery na kursy tańca, psychoterapie, sesje fotograficzne? Blisko 10 tysięcy osób zaangażowanych w grupę pokazało nam, jak szeroki może być wachlarz przedmiotów na licytację, które możesz wystawić i te, które możesz zakupić.

Jak wziąć udział w licytacji charytatywnej na Facebooku?

Procedura licytacji jest wyjątkowo klarowna. Każdy wpisując kwotę licytacji pod postem dotyczącym przedmiotu lub usługi, bierze udział w procesie. Licytacje trwają przez okres maksymalnie 7 dni i kończą się zawsze o 20:00, a wygrana osoba ma 7 dni na dokonanie wpłaty na konto fundacji. To sprawia, że każdy ma szansę zaangażować się, niezależnie od harmonogramu czy możliwości finansowych.

Przedmiot lub usługa wydawana jest na podstawie potwierdzenia przelewu na konto

Fundacja Moc Pomocy

Tytuł przelewu: Licytacja dla IMIĘ NAZWISKO PODOPIECZNEGO – nazwa przedmiotu.

Razem tworzymy pozytywną zmianę

Dotychczasowe wsparcie liczone w tysiącach złotych pokazuje, że warto było uruchomić grupę i każdego dnia autentycznie kogoś wesprzeć. Grupa “Licytacje Pełne Mocy” to żywe dowody na to, że łącząc siły i działając razem, możemy dokonywać pozytywnej zmiany w życiu innych. Działania charytatywne, takie jak licytacje, nie tylko poprawiają jakość życia potrzebujących, ale także zachęca do angażowania się, działań na rzecz potrzebujących oraz tworzenia pozytywnej przemiany w społeczeństwie. Jesteśmy na dobrej drodze, by razem tworzyć świat pełen empatii, solidarności i wsparcia.

Wspólnie możemy dokonać znaczącej zmiany – zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w akcji pomocy, do grupy “Licytacje Pełne Mocy” na Facebooku. Każdy gest, każde wsparcie, przyczyniają się do tworzenia lepszego jutra dla tych, którzy potrzebują naszej siły i dobroci.