Skip links

Zofia Szak

Zosia to prawie 3-letnia dziewczynka, która pochodzi z małego miasteczka położonego w województwie wielkopolskim. Ma dwie siostry, starszą Amelką, z którą uwielbiają budować różne rzeczy z klocków, tu wyobraźnia nie ma granic. Natomiast z młodszą Łucją, najlepszą zabawą jest tarzanie i turlanie się po podłodze. Zosia nie tylko bawi się z siostrami, ale również z babcią, która robi za modelkę do wykonywania fryzur oraz makijaży, uwielbiają wspólnie piec przepyszne ciasteczka. Jak przychodzi czas wyciszenia to dziewczynki oglądają najchętniej świnkę Peppe oraz Psi Patrol.  

W grudniu 2020 roku Zosieńka miała bardzo mocne bóle brzuszka, krwawienia oraz biegunka pediatrzy sądzili, że jest to alergia pokarmowa. W czerwcu 2021 u Zosi choroba zaostrzyła się, był płacz, zwijanie się z bólu, przez co pojechaliśmy do szpitala. Dopiero wtedy lekarze w szpitalu stwierdzili co dolega Zosi. Okazało się, że jelito bardzo krwawiło. Choroba, którą zdiagnozowali to wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Po 10 dniach w szpitalu Zosia wyszła, ale z pentasa i lekami na sterydach. Dzięki fachowej pomocy trochę się uspokoiło, ale są spore ograniczenia chociażby w diecie, którą ciężko utrzymać, jak dziecko lubi jeść owoce.  

Gdy rodzice Zosi tylko odstawią lekarstwo ze sterydem to mała Zosia ma nawrotu bóli brzucha, krwawień i biegunki. Wraz z rodzicami została skierowana do prof. Kierkusia, który jest gastrologiem dziecięcym oraz pediatrą, przyjmującego w Klinice w Warszawie. Profesor uznał, że leczenie biologiczne Zosi będzie najskuteczniejszym. Natomiast wcześniej należy wykonać badania biologiczne, wiążą się z tym wyjazdy do Warszawy dla całej rodziny. Amelka i Łucja są na tyle małe, że rodzice nie chcą zostawiać ich z dziadkami. Siostry Zosi również potrzebują bliskości mamy, która przebywa z Zosią w klinice na badaniach. 

Podarujmy im możliwość spokojnego leczenia i rehabilitacji Małej Zosieńki.  

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.