Yaroslava Zinchuk

Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy przyjścia na świat Naszej córeczki. Ciąża przebiegała prawidłowo i tak szczęśliwie siedemnastego września dwutysięcznego dziewiętnastego roku na świat przyszła Yaroslava. Od początku stała się cudownym promyczkiem dającym blask Naszemu życiu. Niestety okazało się, że Nasza córeczka choruje na stwardnienie guzowate. To rzadka choroba genetyczna występująca u jednej kilka tysięcy osób. To choroba przewlekła i postępująca. Charakteryzuje się obecnością zmian skórnych i licznych guzów. Wraz ze stwardnieniem występują trudności w obszarze rozwoju psychoruchowego: opóźniony rozwój fizyczny i intelektualny. Córeczka ma liczne mięśniaki serca, naczyniotłuszczaki nerek i guzy mózgu. Dodatkowo postawiono diagnozę padaczki.

Mimo to jest wesołą, żywiołową dziewczynką. Codziennie z zaciekawieniem obserwujemy, jak poznaje świat. Chcemy dla Niej wszystkiego co najlepsze, staramy się wspierać jej rozwój korzystając z różnorodnych form leczenia i terapii. Każdego dnia mała ćwiczy po kilka godzin ze specjalistami, jest bardzo dzielna. Wierzymy w to, że będzie mogła w pełni cieszyć się dzieciństwem. Terapie córeczki bardzo dużo kosztują, ale są jedyną szansą na poprawę jej codziennego funkcjonowania. Prosimy o wsparcie Naszej walki o zdrowie i sprawność Naszego słoneczka.

z dopiskiem Yaroslava Zinchuk

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na

Ryszard Koper