Skip links

Wojciech Maciejak

Wojtek to wspaniały człowiek – 34-letni kochający partner, ojciec, brat, syn i przyjaciel, osoba o niespotykanej pogodzie ducha, która zawsze bezinteresownie pomagała innym. Informatyk z pasją, który w wolnym czasie projektował, tworzył własne wynalazki oraz spędzał czas z najbliższymi. Aktywny fizycznie – trenował m.in. taekwondo i akrobatykę. Chciał wziąć ślub, stworzyć stabilną rodzinę, wybudować dom…W jednej chwili wszystko posypało się jak domek z kart – plany, marzenia, codzienność – przerodziły się w walkę o jego życie i powrót do normalności. Do nieszczęśliwego wypadku doszło 15 maja – Wojtek upadł z wysokości 4m na beton, trafił do szpitala w stanie krytycznym z pękniętą podstawą czaszki, licznymi stłuczeniami mózgu, obrzękiem mózgu i złamanym kręgosłupem w odcinku piersiowym. W ciągu kilku godzin przeszedł operację mózgu, przez 4 tygodnie pozostawał w śpiączce na OIT, następnie spędził 1,5 tygodnia na oddziale neurochirurgicznym. Liczne, rozsiane w całym mózgu krwiaki śródmózgowe spowodowały szkody neurologiczne – Wojtek ma problemy z pamięcią, mówieniem, porusza się na wózku – jednak lekarze są dobrej myśli. Aktualnie Wojtek jest na początku długiego i kosztownego procesu rehabilitacyjnego, jego planem jest jak najszybszy powrót do zdrowia – stara się to osiągnąć ćwicząc po kilka godzin dziennie, bez względu na ból, jest bardzo zdeterminowany. Jak sam mówi – „chce żebyście jeszcze mogli być ze mnie dumni”.

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »

Jerzy Zdunek

Jerzy to bardzo aktywny mężczyzna, który od pięciu lat jest na emeryturze. Z wykształcenia jest inżynierem i w tym zawodzie pracował całe swoje życie zawodowe.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.