Skip links

Wiesława Bartnikowska

Wiesia to wesoła, pogodna emerytka. Lubi być aktywna, a przede wszystkim być z ludźmi, i wśród ludzi. Dużo czasu do tej pory spędzała na wycieczkach rowerowych, jeżdżąc po swoich pięknych okolicach. Chętnie spędza czas w swoim ogródku, szczególnie wiosną kiedy wszystkie rośliny powoli zaczynają budzić się do życia. Uwielbia pracę w ziemi. Prowadziła spokojne, zwyczajne życie, nie spodziewała się, że przytrafi jej się takie nieszczęście. Niestety pandemia również jej nie oszczędziła i zachorowała na COVID. W wyniku ciężkiego przebiegu choroby trafiła do szpitala. Doszło do kolejnych poważnych powikłań. Okazało się, że aorta brzuszna blokowała prawidłowe krążenie kończyny dolnej, w wyniku czego kończyna dolna stała się niedotleniona i miała zaburzone krążenie. Niestety lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia amputacji na wysokości uda.

Obecnie Wiesia porusza się przy pomocy wózka, na szczęście w trudach nowej rzeczywistości wspiera ją córka. Jak nikt potrafi sprawić, że Wiesia ma dobry humor i motywację do dalszej rehabilitacji. Jej największym marzeniem jest ponowne poruszanie się na własnych nogach, ale żeby można było ten cel zrealizować potrzebuje Naszego wsparcia w zebraniu środków na protezę i naukę chodu. Całkowity koszt to 26 300 zł.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.