Wiesława Bartnikowska

Wiesia to wesoła, pogodna emerytka. Lubi być aktywna, a przede wszystkim być z ludźmi, i wśród ludzi. Dużo czasu do tej pory spędzała na wycieczkach rowerowych, jeżdżąc po swoich pięknych okolicach. Chętnie spędza czas w swoim ogródku, szczególnie wiosną kiedy wszystkie rośliny powoli zaczynają budzić się do życia. Uwielbia pracę w ziemi. Prowadziła spokojne, zwyczajne życie, nie spodziewała się, że przytrafi jej się takie nieszczęście. Niestety pandemia również jej nie oszczędziła i zachorowała na COVID. W wyniku ciężkiego przebiegu choroby trafiła do szpitala. Doszło do kolejnych poważnych powikłań. Okazało się, że aorta brzuszna blokowała prawidłowe krążenie kończyny dolnej, w wyniku czego kończyna dolna stała się niedotleniona i miała zaburzone krążenie. Niestety lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia amputacji na wysokości uda.

Obecnie Wiesia porusza się przy pomocy wózka, na szczęście w trudach nowej rzeczywistości wspiera ją córka. Jak nikt potrafi sprawić, że Wiesia ma dobry humor i motywację do dalszej rehabilitacji. Jej największym marzeniem jest ponowne poruszanie się na własnych nogach, ale żeby można było ten cel zrealizować potrzebuje Naszego wsparcia w zebraniu środków na protezę i naukę chodu. Całkowity koszt to 26 300 zł.

z dopiskiem Wiesława Bartnikowska

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Antonio Nota