Wiesława Bartnikowska

Wiesia to wesoła, pogodna emerytka. Lubi być aktywna, a przede wszystkim być z ludźmi, i wśród ludzi. Dużo czasu do tej pory spędzała na wycieczkach rowerowych, jeżdżąc po swoich pięknych okolicach. Chętnie spędza czas w swoim ogródku, szczególnie wiosną kiedy wszystkie rośliny powoli zaczynają budzić się do życia. Uwielbia pracę w ziemi. Prowadziła spokojne, zwyczajne życie, nie spodziewała się, że przytrafi jej się takie nieszczęście. Niestety pandemia również jej nie oszczędziła i zachorowała na COVID. W wyniku ciężkiego przebiegu choroby trafiła do szpitala. Doszło do kolejnych poważnych powikłań. Okazało się, że aorta brzuszna blokowała prawidłowe krążenie kończyny dolnej, w wyniku czego kończyna dolna stała się niedotleniona i miała zaburzone krążenie. Niestety lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia amputacji na wysokości uda.

Obecnie Wiesia porusza się przy pomocy wózka, na szczęście w trudach nowej rzeczywistości wspiera ją córka. Jak nikt potrafi sprawić, że Wiesia ma dobry humor i motywację do dalszej rehabilitacji. Jej największym marzeniem jest ponowne poruszanie się na własnych nogach, ale żeby można było ten cel zrealizować potrzebuje Naszego wsparcia w zebraniu środków na protezę i naukę chodu. Całkowity koszt to 26 300 zł.

z dopiskiem Wiesława Bartnikowska

Jan Długosz

Janek ma ogromny dystans do siebie i świata. Lubi otaczać się ludźmi, rozmawiać, żartować. Skończył szkołę zawodową o profilu kolejowym. Następnie przez wiele lat pracował

Rafał Chudoba