Skip links

Weronika Makowska

W jeden z październikowych wieczorów moja córka, jadąc samochodem uległa wypadkowi w Piotrowicach Świdnickich. Cudem udało się ją uratować, auto zostało całkowicie zniszczone. Przewieziono ją do szpitala, gdzie przeszła dwie operacje kręgosłupa. Były połamania wieloodłamkowe, krew w płucach, odma płucna, połamane żebra i urazy głowy. Stan był krytyczny. Weronika mimo nieciekawych prognoz walczyła i nadal walczy jak lwica. Jest po urazie rdzenia, ma paraliż kończyn dolnych. Po bardzo trudnym pobycie na OIOMie i oddziale neurochirurgii, szpital zdecydował o transporcie córki do Centrum rehabilitacji w Kamiennej Górze.  

Weronika w grudniu skończyła 25 lat. Jest wspaniałą, piękną, mądrą, uroczą, miłą, wesołą, dobrą, empatyczną, lubianą dziewczyną. Kocha zwierzęta – jest technikiem weterynarii w gabinecie weterynaryjnym w Świdnicy. Uwielbia muzykę, książki, ludzi, taniec. Pragnie chodzić, by wrócić do zawodu, spełnić plany, założyć rodzinę i żyć szczęśliwie pełnią życia.  

Pragnę dla mojej jedynej, ukochanej córki pełni szczęścia, sprawności, by znów mogła być tą energiczną dziewczyną, by ułożyła sobie życie. Weronika cudem przeżyła ten wypadek – dostała drugie życie, drugą szansę. Bardzo proszę o pomoc, o wsparcie, by zapewnić jej ciągłość leczenia, badań, rehabilitacji, które mogą ją postawić na nogi. Potrzebne będzie łóżko, wózek itp. Moje dochody to najniższa krajowa, która samodzielnie nie pozwala mi na rehabilitacje i leczenie mojego ukochanego dziecka. 

Potrzebna jest bardzo pilna, intensywna, długotrwała rehabilitacja. Po zakończeniu 1. cyklu rehabilitacji trzeba Weronikę wysłać na kolejną rehabilitację prywatną, tylko one dają szansę na powrót do sprawności na chodzenie. Rehabilitacje potrwają wiele miesięcy. 

Wszystkim, którzy chcą pomóc, wesprzeć Weronikę serdecznie dziękuję. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg Zapłać, wielkie podziękowania i z serca płynące wyrazy wdzięczności. 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.