Tomasz Zabłocki

Tomek to młody mężczyzna o pogodnym nastawieniu do życia. Od dziecka był aktywny fizycznie, kochał piłkę i wolny czas spędzał na boiskach i treningach. Wielki fan klubu piłkarskiego Chelsea Londyn, aktywnie śledził rozgrywki i aktualności związane z życiem klubu. Pewnego dnia 13 lat temu, będąc w rytmie treningów i wyjazdów trafił do szpitala z podejrzeniem nieprawidłowej pracy serca. Okazało się, że potrzebny jest natychmiastowy przeszczep. Tomek po operacji powoli dochodził do siebie. Bardzo o siebie dbał, starał się nie przemęczać, pilnował odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej. Pracował jako pomoc kucharza, gdzie nauczył się gotować i sprawiało mu to dużo radości. Ostatecznie znalazł spokojną pracę w ochronie i się usamodzielnił. Brak możliwości aktywnego grania w piłkę nożną przekłuł w uprawianie e-sportu.

Sielanka trwała aż do końca 2022 roku. Z niewiadomych przyczyn Tomek miał zawał, wszyscy myśleli, że to jednorazowy incydent i wszystko będzie dobrze. Niestety w marcu doszło do ponownego zawału, który spowodował spustoszenie w całym organizmie Tomka. Obecnie jest w szpitalu pod intensywną opieką lekarzy i pielęgniarek. Zakwalifikowano Go do ponownego przeszczepu. Po operacji będzie wymagał intensywnej specjalistycznej rehabilitacji, której koszt znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny. Wesprzyjmy Tomka w powrocie do sprawności, bardzo chciałby założyć rodzinę.

z dopiskiem Tomasz Zabłocki

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.