Skip links

Tomasz Leszek

Tomek jest 49 letnim mężczyzną, skromnym, silnym, pełnym ambicji i pomysłów człowiekiem. Wspaniałym synem i przyjacielem, zawsze otaczającym swoich bliskich życzliwością i pomocą, widzącym dobro w drugim człowieku. To facet, który największą radość czerpie z małych rzeczy. Jest wielkim fanem podróżowania, pasjonatem dobrego kina i wielkim miłośnikiem przyjaciół mniejszych, posiada dwa pieski Katy i Como.Pewnego dnia wszystko straciło sens, plany i marzenia zeszły na dalszy plan a priorytetem stała się walka o życie i chęć powrotu do normalności. 

12 grudnia 2023 roku, wychodząc z klatki schodowej Tomasz uległ upadkowi przewracając się na schodach. Doszło do złamania z przemieszczeniem kości prawej ręki. Rosnący z każdą chwilą ból oraz inne niepokojące dolegliwości dały powód, aby udać się na SOR, gdzie został poddany operacji. Po operacji został wypisany do domu, natomiast w związku z silnymi objawami bólowymi, drętwieniem palców ręki, złym stanem rany pooperacyjnej wrócił do szpitala. Okazało się, że stan rany był bardzo zły, zakażenie mocno postąpiło, tkanki ręki objęła martwica.

19 grudnia 2023 roku otrzymał informację, że ze względu na postępujące zakażenie konieczna jest amputacja ręki. I kolejna operacja… tym razem pozbawiająca prawej ręki. W przeciągu kilku dni od złamania młody człowiek zostaje pozbawiony ręki. 5 stycznia 2024 roku Tomek został wypisany ze szpitala i od tego czasu przebywa w domu. Musi walczyć o powrót do zdrowia, zbierać myśli i siły by wrócić do normalności. W takiej sytuacji najtrudniej jest prosić o pomoc, zwłaszcza kiedy idąc przez życie najczęściej pomaga się innym. Teraz Tomek potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli, dobrego serca.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Tomasz Leszek

Poznaj pozostałych podopiecznych

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.