Tomasz Grell

Tomek w wieku dziewiętnastu lat miał wypadek, którego nieszczęśliwym następstwem była amputacja na wysokości podudzia. Od zawsze był aktywny sportowo, chodził na ściankę wspinaczkową, grał w koszykówkę. Mimo młodego wieku już wtedy chciał być niezależny, i łączył szkołę z pracą. Niezłomność to na pewno cecha, która charakteryzuje Tomka. Dzięki zaawansowaniu technologicznym i wsparciu całego grona ludzi udało się zebrać środki na optymalną dla jego potrzeb protezę. Po intensywnej rehabilitacji stanął na własnych nogach, stopniowo zmieniając swój tryb życia.

Od dwóch lat jest członkiem kadry narodowej w Siatkówce na Siedząco, ale rozwija się również w innych sportowych dyscyplinach. Regularnie trenuje na siłowni. Jest bardzo ambitny, i chce stać się coraz to lepszym zawodnikiem dzięki systematyczności i konsekwencji. Żeby zoptymalizować program treningowy Tomkowi będzie potrzebny nowy lej do protezy, który jest przystosowany do intensywnego wysiłku fizycznego. Integralną częścią jego życia jest obecnie aktywność fizyczna. Umożliwi wykonywanie większego zakresu form ćwiczeń i znacząco wyeliminuje pojawianie się nieprzyjemnych otarć i kontuzji.

z dopiskiem Tomasz Grell

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.