Skip links

Teresa Sipińska

Teresa to bardzo samodzielna i niezależna seniorka. Osiągnęła już piękny wiek, 82 lat. Mieszka samodzielnie i spokojnie radzi sobie z tak zwanym codziennym życiem. Od ponad 20 lat jest na emeryturze. Z racji swojego wieku pozostało jej stosunkowo niewielu znajomych i przyjaciół. Obecnie w większości przypadków mają ze sobą kontakt w formie telefonicznej. Najbliższymi osobami, z którymi utrzymuje regularny osobisty kontakt są dwie córki oraz ukochane wnuki. Na szczęście mieszkają w tym samym mieście, więc zawsze może liczyć na ich wsparcie i obecność.

Jakiś czas temu pojawiło się zakażenie gronkowcem, zaczęło się od małej niepozornej rany. Niestety z biegiem czasu rana rozrastała się, a Teresa korzystała z poradni leczenia ran ciężkich. Jednak zastosowane formy nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. W styczniu 2024 roku uległa wypadkowi we własnym mieszkaniu. Upadła łamiąc kość udową. Obluzowała się endoproteza stawu kolanowego. Natychmiast została zawieziona do szpitala, ale po przeprowadzeniu badań lekarze podjęli decyzje o wykonaniu amputacji na poziomie uda. Teresa jest już w domu i każdego dnia wykonuje małe kroki ku sprawności. Potrzebuje odpowiedniej rehabilitacji i wsparcia w zakupie protezy. Jej pogoda ducha jest godna pozazdroszczenia. Już nie może się doczekać aż będzie miała swoją własną protezę.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Teresa Sipińska

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.