Skip links

Teresa Paprocka

Odkąd pamiętam prowadziłam intensywny i aktywny tryb życia. Każdego dnia pokonywałam drogę do pracy rowerem, a po powrocie prowadziłam ogród pełen warzyw i kwiatów. Moją wielką pasją jest ogrodnictwo. Moje trudności zaczęły się dość zwyczajnie w ubiegłym roku, pojawił się ból w nogach.

Poszłam skonsultować to z lekarzem, który stwierdził, że są to zmiany wynikające z mojej cukrzycy. Dopiero na późniejszym etapie okazało się, że to miażdżyca. W prawej stopie zaczęła mi się tworzyć rana, która mimo wizyt u licznych lekarzy nie chciała się goić. Najpierw doszło do amputacji dwóch palców, ale mój stan był na tyle niestabilny, że postanowiono wprowadzić mnie w śpiączkę farmakologiczną na 11 dni. W wyniku powikłań zapadła decyzja o amputacji nogi.

Po operacji jestem na wózku, ciągle walczę z moimi problemami zdrowotnymi związanymi z cukrzycą, niewydolnością serca i miażdżycą. Mimo ograniczeń w miarę moich możliwości staram się pomagać w domu i być jak najbardziej niezależna w codziennym życiu. Niestety regeneracja nie jest prosta z niewydolnością serca, a bariery w domu, na które wcześniej nie zwracałam uwagi tego nie ułatwiają.

Jestem osobą bardzo rodzinną, mamy z mężem dwójkę dorosłych dzieci, na które zawsze możemy liczyć. Staram się dać im bliskość i bezpieczeństwo, czyli coś, czego nigdy nie miałam, ponieważ w wieku 4 lat trafiłam do domu dziecka. Moim marzeniem jest samodzielność i ustabilizowanie stanu zdrowia. Żeby to osiągnąć potrzebuję Waszego wsparcia, całkowity koszt leczenia to 31 500 zł.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.