Skip links

Teresa Paprocka

Odkąd pamiętam prowadziłam intensywny i aktywny tryb życia. Każdego dnia pokonywałam drogę do pracy rowerem, a po powrocie prowadziłam ogród pełen warzyw i kwiatów. Moją wielką pasją jest ogrodnictwo. Moje trudności zaczęły się dość zwyczajnie w ubiegłym roku, pojawił się ból w nogach.

Poszłam skonsultować to z lekarzem, który stwierdził, że są to zmiany wynikające z mojej cukrzycy. Dopiero na późniejszym etapie okazało się, że to miażdżyca. W prawej stopie zaczęła mi się tworzyć rana, która mimo wizyt u licznych lekarzy nie chciała się goić. Najpierw doszło do amputacji dwóch palców, ale mój stan był na tyle niestabilny, że postanowiono wprowadzić mnie w śpiączkę farmakologiczną na 11 dni. W wyniku powikłań zapadła decyzja o amputacji nogi.

Po operacji jestem na wózku, ciągle walczę z moimi problemami zdrowotnymi związanymi z cukrzycą, niewydolnością serca i miażdżycą. Mimo ograniczeń w miarę moich możliwości staram się pomagać w domu i być jak najbardziej niezależna w codziennym życiu. Niestety regeneracja nie jest prosta z niewydolnością serca, a bariery w domu, na które wcześniej nie zwracałam uwagi tego nie ułatwiają.

Jestem osobą bardzo rodzinną, mamy z mężem dwójkę dorosłych dzieci, na które zawsze możemy liczyć. Staram się dać im bliskość i bezpieczeństwo, czyli coś, czego nigdy nie miałam, ponieważ w wieku 4 lat trafiłam do domu dziecka. Moim marzeniem jest samodzielność i ustabilizowanie stanu zdrowia. Żeby to osiągnąć potrzebuję Waszego wsparcia, całkowity koszt leczenia to 31 500 zł.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Teresa Paprocka

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maciej Kłysz

Maciek na co dzień pracował za granicą. Ma dużą rodzinę oraz szerokie grono przyjaciół i znajomych. Jest bardzo zżyty ze swoimi najbliższymi, mimo odległości, która

Dowiedz się więcej »

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.