Stanisław Matusiak

Pan Stanisław to pogodny mężczyzna, który mimo osiągnięcia wieku emerytalnego był cały czas aktywny zawodowo. Z wyuczonego zawodu jest ślusarzem tokarzem, i w tej branży pracował całe życie. Zajmował się obróbką metali, a nawet był nauczycielem zawodu. Wykonywał swoje obowiązki przede wszystkim z pasją i niesamowitą dokładnością. Razem z żoną dużo podróżowali po świecie. Niestety zmarła trzy lata temu.

Dwa lata temu miał udar prawostronny, ale udało mu się wrócić praktycznie do sprawności. Przed zdarzeniem kupił nowy samochód, więc miał ogromną motywację do rehabilitacji. Udało mu się wsiąść za kierownicę, był z siebie bardzo zadowolony. W wolnym czasie dużo spacerował i rozwiązywał niesamowitą ilość krzyżówek jolek. Hobbystycznie serwisował również sprzęt sportowy. Jest rodzinną złotą rączką.

W wyniku powikłań chorobowych u Pana Stanisława konieczne było przeprowadzenie obustronnej amputacji kończyn dolnych. Mimo to nie traci pogody ducha, ani woli walki. Chce jeszcze pokorzystać z życia. Po udarze jego jedna ręka jest słabsza.

Nowa rzeczywistość nie jest łatwa, ale dzięki specjalistycznemu sprzętowi, rehabilitacji i likwidacji barier w mieszkaniu maksymalnie samodzielne funkcjonowanie będzie możliwe. Niestety koszty znacznie przewyższają jego możliwości. Całkowity koszt to 52 500zł.

z dopiskiem Stanisław Matusiak

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na

Ryszard Koper