Skip links

Sławomir Matuszek

Ostatni rok nauki w technikum informatycznym, przygotowania do matury oraz snucie planów na przyszłość – tak wyglądało moje życie przed chorobą. Chciałem stać się niezależny od rodziców i poznać Świat. Nie przypuszczałem, że coś może stanąć na mojej drodze i tak brutalnie zmienić rzeczywistość…

Zapalenie wirusowe rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym spowodowało, że stałem się osobą leżącą. Paraliż czterokończynowy i podłączenie do respiratora – to brzmiało w mojej głowie niczym wyrok. Mimo wszystko nie poddałem się, zdałem maturę oraz podjąłem studia – jestem aktualnie studentem II roku architektury informacji na Uniwersytecie Śląskim. Jednak wciąż moja sytuacja życiowa jest trudna. Przebywam obecnie w ośrodku opiekuńczym, w którym nie mam zapewnionej odpowiedniej rehabilitacji. W mojej aktualnej sytuacji to jedyne rozwiązanie by odzyskać część sprawności i szansę na godne, samodzielne życie.

Pomóc mi w tym może zebranie środków na intensywną rehabilitację w prywatnym ośrodku, której kwota około 82 000 zł przekracza możliwości mojej rodziny. Problemy finansowe są największą przeszkodą blokującą moje postępy i nie pozwalają ruszyć z miejsca, dlatego mam nadzieję, że mój los nie będzie Ci obojętny i wesprzesz moją zbiórkę. Każdy drobny gest przybliży mnie do sprawności.

Sławek

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Sławomir Matuszek

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »

Jerzy Zdunek

Jerzy to bardzo aktywny mężczyzna, który od pięciu lat jest na emeryturze. Z wykształcenia jest inżynierem i w tym zawodzie pracował całe swoje życie zawodowe.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.