Sławomir Matuszek

Ostatni rok nauki w technikum informatycznym, przygotowania do matury oraz snucie planów na przyszłość – tak wyglądało moje życie przed chorobą. Chciałem stać się niezależny od rodziców i poznać Świat. Nie przypuszczałem, że coś może stanąć na mojej drodze i tak brutalnie zmienić rzeczywistość…

Zapalenie wirusowe rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym spowodowało, że stałem się osobą leżącą. Paraliż czterokończynowy i podłączenie do respiratora – to brzmiało w mojej głowie niczym wyrok. Mimo wszystko nie poddałem się, zdałem maturę oraz podjąłem studia – jestem aktualnie studentem II roku architektury informacji na Uniwersytecie Śląskim. Jednak wciąż moja sytuacja życiowa jest trudna. Przebywam obecnie w ośrodku opiekuńczym, w którym nie mam zapewnionej odpowiedniej rehabilitacji. W mojej aktualnej sytuacji to jedyne rozwiązanie by odzyskać część sprawności i szansę na godne, samodzielne życie.

Pomóc mi w tym może zebranie środków na intensywną rehabilitację w prywatnym ośrodku, której kwota około 82 000 zł przekracza możliwości mojej rodziny. Problemy finansowe są największą przeszkodą blokującą moje postępy i nie pozwalają ruszyć z miejsca, dlatego mam nadzieję, że mój los nie będzie Ci obojętny i wesprzesz moją zbiórkę. Każdy drobny gest przybliży mnie do sprawności.

Sławek

z dopiskiem Sławomir Matuszek

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na