Skip links

Sławomir Godek

Sławek to ciekawy świata mężczyzna. Chętnie poznaje i uczy się nowych rzeczy mimo pojawiających się barier i trudności. Od ponad dwudziestu pięciu lat jest aktywnym uczestnikiem warsztatu terapii zajęciowej w Mikoszowie. Jego ulubione aktywności to nauka gotowania i sadzenie kwiatów. Na warsztatach mają organizowane wiele różnych zajęć ukierunkowanych na naukę samodzielnego życia. Jest wielkim fanem polskich seriali, regularnie zajmuje strategiczne miejsce przed telewizorem o określonych porach dnia. Jego ulubiony teleturniej to stworzony przez Wojciecha Pijanowskiego Koło Fortuny.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Sławek od urodzenia ma mózgowe porażenie czterokończynowe. Codziennie On i osoby bliskie walczą o jego sprawność i samodzielność. Ma trudności z wykonywaniem podstawowych czynności, wymaga wsparcia i opieki przez cały dzień. Na co dzień porusza się na wózku. Próbuje samodzielnie chodzić, ale bez regularnej i dobrze dobranej rehabilitacji, która jest niezbędna przy mózgowym porażeniu dziecięcym może wesprzeć się jedynie ramieniem drugiej osoby. Tylko jego lewa ręka jest w pełni sprawna, i to nią wykonuje większość rzeczy. Cały czas bardzo wspiera go Mama, dba o jego potrzeby, ale brakuje jej możliwości i środków. Żeby mógł lepiej i bardziej samodzielnie funkcjonować niezbędne jest zaplanowanie regularnej rehabilitacji, której całkowity koszt to 15 800zł. W imieniu Sławka i Jego Mamy prosimy o wsparcie.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.