Seweryn Czajkowski

Mam na imię Seweryn, mam 23 lata. Przed wypadkiem bardzo lubiłem lotnictwo w każdej postaci. Byłem pilotem szybowcowym i szkoliłem się do licencji pilota samolotowego, celem była licencja na samoloty pasażerskie. Niestety przez wypadek muszę z tych marzeń zrezygnować. Jak byłem trochę młodszy to bardzo dużo grałem w piłkę nożną, należałem do klubu Wulkan Zakrzew. Poza tym lubiłem siatkówkę i koszykówkę, w koszykówce należałem do reprezentacji szkoły. Od zawsze uwielbiam motocykle, jednakże obecna proteza nie zezwala na jazdę. Poza tym wszystkim lubiłem jeszcze jeździć na łyżwach w zimę lub rolkach w lato. Już od czasów szkoły uczę się do zawodu mechanika lotniczego, w tym momencie jestem w trakcie robienia licencji mechanika. Zbieram fundusze na profesjonalną i zaawansowana protezę, żebym mógł nadal żyć aktywnie i realizować swoje życiowe pasje.

z dopiskiem Seweryn Czajkowski

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.