Sebastian Skaboń

Sebastian niedawno pojawił się na Świecie, a już przyszło mu mierzyć się z przeciwnościami losu. Niestety nie dane mu było poczuć ciepła i miłości swoich biologicznych rodziców, którzy nie byli w stanie zapewnić mu podstawowej opieki ani pomóc w leczeniu… Sebastian urodził się z wadą czaszki z tzw. trójkątną głową – uwypuklenie szwu czaszkowego czołowego. Na szczęście trafił pod opiekę rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego w Legnicy, która podjęła się leczenia chłopca. Sebastian przeszedł wiele badań i ostatecznie konieczna była operacja głowy, która została wykonana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddziale neurochirurgii specjalistycznej.

Po operacji wymagana była terapia z użyciem ortezy tzw. kasku niezbędnego do zrośnięcia i prawidłowego uformowania czaszki Sebastianka. Do tej pory kaskoterapia przynosiła pożądane efekty, ale wraz ze wzrostem Sebastiana, zmieniła się wielkość jego głowy. Niestety koszt zakupu kolejnej ortezy, około 9 000 zł, przerasta możliwości finansowe rodziny zastępczej… a czas leci nieubłaganie. Teraz każda minuta jest na wagę złota, dlatego zwracamy się do Was o POMOC w zakupie kasku dla Sebastiana, który wciąż ma szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Razem możemy napisać lepszy scenariusz jego przyszłego życia!