Skip links

Sebastian Skaboń

Sebastian niedawno pojawił się na Świecie, a już przyszło mu mierzyć się z przeciwnościami losu. Niestety nie dane mu było poczuć ciepła i miłości swoich biologicznych rodziców, którzy nie byli w stanie zapewnić mu podstawowej opieki ani pomóc w leczeniu… Sebastian urodził się z wadą czaszki z tzw. trójkątną głową – uwypuklenie szwu czaszkowego czołowego. Na szczęście trafił pod opiekę rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego w Legnicy, która podjęła się leczenia chłopca. Sebastian przeszedł wiele badań i ostatecznie konieczna była operacja głowy, która została wykonana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddziale neurochirurgii specjalistycznej.

Po operacji wymagana była terapia z użyciem ortezy tzw. kasku niezbędnego do zrośnięcia i prawidłowego uformowania czaszki Sebastianka. Do tej pory kaskoterapia przynosiła pożądane efekty, ale wraz ze wzrostem Sebastiana, zmieniła się wielkość jego głowy. Niestety koszt zakupu kolejnej ortezy, około 9 000 zł, przerasta możliwości finansowe rodziny zastępczej… a czas leci nieubłaganie. Teraz każda minuta jest na wagę złota, dlatego zwracamy się do Was o POMOC w zakupie kasku dla Sebastiana, który wciąż ma szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Razem możemy napisać lepszy scenariusz jego przyszłego życia!

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »

Jerzy Zdunek

Jerzy to bardzo aktywny mężczyzna, który od pięciu lat jest na emeryturze. Z wykształcenia jest inżynierem i w tym zawodzie pracował całe swoje życie zawodowe.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.