Skip links

Sebastian Skaboń

Sebastian niedawno pojawił się na Świecie, a już przyszło mu mierzyć się z przeciwnościami losu. Niestety nie dane mu było poczuć ciepła i miłości swoich biologicznych rodziców, którzy nie byli w stanie zapewnić mu podstawowej opieki ani pomóc w leczeniu… Sebastian urodził się z wadą czaszki z tzw. trójkątną głową – uwypuklenie szwu czaszkowego czołowego. Na szczęście trafił pod opiekę rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego w Legnicy, która podjęła się leczenia chłopca. Sebastian przeszedł wiele badań i ostatecznie konieczna była operacja głowy, która została wykonana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddziale neurochirurgii specjalistycznej.

Po operacji wymagana była terapia z użyciem ortezy tzw. kasku niezbędnego do zrośnięcia i prawidłowego uformowania czaszki Sebastianka. Do tej pory kaskoterapia przynosiła pożądane efekty, ale wraz ze wzrostem Sebastiana, zmieniła się wielkość jego głowy. Niestety koszt zakupu kolejnej ortezy, około 9 000 zł, przerasta możliwości finansowe rodziny zastępczej… a czas leci nieubłaganie. Teraz każda minuta jest na wagę złota, dlatego zwracamy się do Was o POMOC w zakupie kasku dla Sebastiana, który wciąż ma szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Razem możemy napisać lepszy scenariusz jego przyszłego życia!

Poznaj pozostałych podopiecznych

Dariusz Biedroń

Nie tak miało wyglądać życie Darka, a jednak los chciał inaczej… Zdiagnozowano u niego guz mózgu, który mimo usunięcia operacyjnego, pozostawił po sobie bolesny ślad.

Dowiedz się więcej »

Hubert Zaborowski

Mam na imię Hubert i 23 kwietnia 2022 roku uległem wypadkowi motocyklowemu, który nieodwracalnie zmienił moje życie… Doznałem wielonarządowego urazu, który skutkował amputacją prawej nogi

Dowiedz się więcej »

Paweł Besbir

Mam na imię Paweł i mam 44 lata. Choruję na rzadką chorobę genetyczną skóry (porokeratosis mibelli). Urodziłem się zdrowy. Piękny chłopiec ze śniadą karnacją i

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.