Skip links

Sebastian Skaboń

Sebastian niedawno pojawił się na Świecie, a już przyszło mu mierzyć się z przeciwnościami losu. Niestety nie dane mu było poczuć ciepła i miłości swoich biologicznych rodziców, którzy nie byli w stanie zapewnić mu podstawowej opieki ani pomóc w leczeniu… Sebastian urodził się z wadą czaszki z tzw. trójkątną głową – uwypuklenie szwu czaszkowego czołowego. Na szczęście trafił pod opiekę rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego w Legnicy, która podjęła się leczenia chłopca. Sebastian przeszedł wiele badań i ostatecznie konieczna była operacja głowy, która została wykonana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddziale neurochirurgii specjalistycznej.

Po operacji wymagana była terapia z użyciem ortezy tzw. kasku niezbędnego do zrośnięcia i prawidłowego uformowania czaszki Sebastianka. Do tej pory kaskoterapia przynosiła pożądane efekty, ale wraz ze wzrostem Sebastiana, zmieniła się wielkość jego głowy. Niestety koszt zakupu kolejnej ortezy, około 9 000 zł, przerasta możliwości finansowe rodziny zastępczej… a czas leci nieubłaganie. Teraz każda minuta jest na wagę złota, dlatego zwracamy się do Was o POMOC w zakupie kasku dla Sebastiana, który wciąż ma szansę na prawidłowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Razem możemy napisać lepszy scenariusz jego przyszłego życia!

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.