Skip links

Ryszard Wilczyński

Pan Ryszard na 47 lat. Przez większość swojego życia zawodowego zajmował się kucharstwem. Przygotowywał wyśmienite dania w najlepszych restauracjach w wielu znanych Polskich kurortach, takich jak Zakopane czy Sopot. W niektórych z tych restauracji był również szefem kuchni. Gotował dla gwiazd z pierwszych stron gazet.

Rok przed amputacją w czasie schodzenia po schodach w warszawskim metrze Pan Ryszard potknął się i upadł, kalecząc sobie nogę. Nie przejął się tym bardzo, sądząc że zwykły opatrunek rozwiąże problem. Praca i częste wyjazdy nie pozwalały na zajęcie się tym problemem z należną uwagą. Po kilku miesiącach rana dała o sobie mocno znać – owrzodzenie i w rezultacie martwica spowodowały, że lekarze musieli podjąć decyzję o amputacji nogi na poziomie uda.

Pan Ryszard nie poddaje się. Chce wrócić do pracy, która dawała mu satysfakcję. Żeby tak się stało potrzebna jest proteza, której koszt przekracza obecne możliwości finansowe Pana Ryszarda.

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Łukasz Domagała

Łukasz od zawsze był bardzo pracowity i pomocny. Od najmłodszych lat szukał zajęcia i pracy, nie lubił „leniuchować na bezrobociu”. Sumiennie wykonywał swoją pracę. Zawsze

Dowiedz się więcej »

Dariusz Rzeczkowski

Darek to mężczyzna, któremu od zawsze towarzyszyła aktywność fizyczna. Zawodowo przez wiele lat zajmował się sprzedażą nieruchomości, zarówno działek jak i mieszkań. W wolnym czasie

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.