Skip links

Ryszard Wilczyński

Pan Ryszard na 47 lat. Przez większość swojego życia zawodowego zajmował się kucharstwem. Przygotowywał wyśmienite dania w najlepszych restauracjach w wielu znanych Polskich kurortach, takich jak Zakopane czy Sopot. W niektórych z tych restauracji był również szefem kuchni. Gotował dla gwiazd z pierwszych stron gazet.

Rok przed amputacją w czasie schodzenia po schodach w warszawskim metrze Pan Ryszard potknął się i upadł, kalecząc sobie nogę. Nie przejął się tym bardzo, sądząc że zwykły opatrunek rozwiąże problem. Praca i częste wyjazdy nie pozwalały na zajęcie się tym problemem z należną uwagą. Po kilku miesiącach rana dała o sobie mocno znać – owrzodzenie i w rezultacie martwica spowodowały, że lekarze musieli podjąć decyzję o amputacji nogi na poziomie uda.

Pan Ryszard nie poddaje się. Chce wrócić do pracy, która dawała mu satysfakcję. Żeby tak się stało potrzebna jest proteza, której koszt przekracza obecne możliwości finansowe Pana Ryszarda.

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Dariusz Biedroń

Nie tak miało wyglądać życie Darka, a jednak los chciał inaczej… Zdiagnozowano u niego guz mózgu, który mimo usunięcia operacyjnego, pozostawił po sobie bolesny ślad.

Dowiedz się więcej »

Hubert Zaborowski

Mam na imię Hubert i 23 kwietnia 2022 roku uległem wypadkowi motocyklowemu, który nieodwracalnie zmienił moje życie… Doznałem wielonarządowego urazu, który skutkował amputacją prawej nogi

Dowiedz się więcej »

Paweł Besbir

Mam na imię Paweł i mam 44 lata. Choruję na rzadką chorobę genetyczną skóry (porokeratosis mibelli). Urodziłem się zdrowy. Piękny chłopiec ze śniadą karnacją i

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.