Ryszard Olejnik

Ryszard od urodzenia mieszka we Wrocławiu. Lubi spędzać czas wśród ludzi. Pracował w ponad dwudziestu miejscach, sam już nie jest w stanie wszystkich wymienić. Będąc w wojsku udało mu się zrobić prawo jazdy, co umożliwiło zarobek jako kierowca. Bardzo lubi tańczyć, chętnie po skończonym dniu w pracy chodził na potańcówki. Przez kilka lat trenował boks w Gwardii Wrocław, i nawet nieźle mu szło. Zrezygnował z wszelkich używek i stosował się do rygoru sportu zawodowego. Cieszył się życiem, poznał swoją drugą połówkę. Wzięli ślub, i tak od prawie trzydziestu lat są małżeństwem. Wspierają się w trudach życia codziennego, ponieważ oboje podupadli na zdrowiu.

Na przestrzeni lat u Ryszarda zdiagnozowano cukrzycę, a następnie miażdżycę. Przez ostatnie lata miał aż osiem zawałów serca.. Lekarze twierdzą, że fenomenem jest fakt ich ilość, i jego wola walki o życie. Niestety w wyniku powikłań chorób, które się pojawiły konieczna była amputacja lewego podudzia. Obecnie przemieszcza się samodzielnie korzystając ze skutera, ale lekarze po badaniach drugiej nogi przewidują kolejną amputacje. Na ten moment Ryszard nie wyobraża sobie życia bez dwóch nóg, jest przerażony wizją codzienności.

z dopiskiem Ryszard Olejnik

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na

Ryszard Koper