Ryszard Kowalski

Nazywam się Ryszard Kowalski, mam 59 lat, jestem wieloletnim wychowankiem państwowego domu dziecka w Lublinie. Znalazłem się tam ponieważ moja mama zachorowała na SM stwardnienie rozsiane. Po opuszczeniu domu dziecka, aby pomóc mamie finansowo oraz zarobić na swoje utrzymanie, podjąłem naukę jako tapicer dekorator. Kilka lat pracowałem w zawodzie, lecz w wieku 30 lat ja również zachorowałem na SM stwardnienie rozsiane. Jako nastolatek ćwiczyłem judo 10 lat i grałem w koszykówkę, jeździłem na rowerze aż do momentu, kiedy musiałem zamienić rower na wózek inwalidzki. Jestem osobą komunikatywną, mam grono znajomych z którymi obecnie utrzymuję kontakt telefoniczny z uwagi na konieczność poruszanie się na wózku inwalidzkim oraz bariery architektoniczne. Musiałem zrezygnować z pracy i obecnie utrzymuję się z renty inwalidzkiej. Bardzo zależy mi na zakupie nowego, bardziej zwrotnego wózka, oraz rehabilitacji, żeby lepiej funkcjonować. W najbliższym czasie planuję rozpocząć treningi w koszykówce na wózkach oraz podjąć pracę w zakładzie pracy chronionej.

Kornelia Maj

Kornelia urodziła się 6 października 2015 roku. Bardzo czekaliśmy na ten dzień, wydawało nam się, że jesteśmy na wszystko przygotowani, że tylko poród dzieli nas