Skip links

Ryszard Koper

Ryszard zawsze był aktywnym mężczyzną. Obecnie ma sześćdziesiąt sześć lat. Zawodowo pracował w wojsku, aktualnie jest na zasłużonej emeryturze. Rodzaj wybranej pracy ściśle wynikał z jego pasji, którą jest historia Polski od zarania dziejów i służba ojczyźnie. Można było przegadać z Nim długie godziny, opowiadał z ogromnym zaangażowaniem. Z rozrywek intelektualnych chętnie wybierał szachy. W wolnym czasie pielęgnował Naszą działkę, sprawiało mu to dużo radości i pozwalało odpocząć psychicznie w otoczeniu zieleni. Przez ostatnie lata wspólnie opiekowaliśmy się codziennie Naszymi ukochanymi wnuczkami.

Historia choroby zaczęła się w 2013 roku, gdy Mąż przeszedł pierwszy udar niedokrwienny. Na szczęście nie był rozległy i po krótkiej rekonwalescencji wrócił do formy z drobnymi trudnościami. Przez osiem lat po tym zdarzeniu żyliśmy sobie spokojnie, korzystając z życia i ciesząc się wspólnym czasem. W 2021 roku Ryszard miał udar krwotoczny, jego stan zdrowia uległ drastycznemu pogorszeniu. Pojawił się niedowład lewostronny, problemy z mową i samodzielnym funkcjonowaniem. Jest w stanie poruszać się w domu przy pomocy balkonika, a na zewnątrz korzysta z wózku, potrzebuje pomocy drugiej osoby. Wymaga stałej opieki i specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej. Razem z najbliższymi chcemy choć trochę poprawić jakość życia Ryszarda i nie zaprzepaścić wszystkich postępów, które dotychczas przyniosła rehabilitacja. Dlatego zwracamy się z prośbą o dołożenie cegiełki. 

Za każde okazane wsparcie będziemy bardzo wdzięczni

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Ryszard Koper

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.