Rudolf Broja

Do niedawna pan Rudolf, pomimo wieku 82 lat, był najbardziej aktywną osobą w rodzinie. Przez całe życie związany był ze sportem. Od zawsze towarzyszyła mu aktywność sportowa – pływanie, narty biegowe, spacery, ale przede wszystkim ukochany rower. W młodości trenował między innymi lekkoatletykę oraz piłkę nożną. Zawsze skupiał się na swojej rodzinie – zwłaszcza na ukochanych wnukach biorąc aktywny udział w ich wychowaniu. Przez wielu nazywany „dziadkiem osiedlowym’ ponieważ często zajmował się również dziećmi z sąsiedztwa. Zawsze chętny do niesienia pomocy, uśmiechnięty, w ruchu. Od aktywności ruchowej nie powstrzymały go nawet problemy z sercem zakończone poważną operacją czy wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego.

Jest z wykształcenia ekonomistą. Zawodowo związany był z przemysłem wydobywczym przez blisko 40 lat. Od 55 lat jest szczęśliwym mężem, tatą trzech córek i dziadkiem pięciu wnucząt. Ma bardzo rozległe hobby –sport, podróżowanie, wycieczki górskie, pływanie na kajakach, filmy przyrodnicze i wiele innych. Mocną stroną pana Rudolfa jest optymizm, pogoda ducha i absolutna wiara w ludzi. Jest osobą bardzo uczynną i empatyczną. Uwielbia zwierzęta i chętnie zajmuje się kotami, psami i rybkami wnuków.

Niespodziewanie w połowie stycznia 2024 roku Pan Rudolf uległ infekcji, w wyniku której spędził ponad miesiąc na oddziale intensywnej terapii. Długo walczono o jego życie –nie poddał się, lecz niestety w wyniku przebytej choroby został poddany amputacji udowej prawej nogi. Nadal przebywa w szpitalu, gdzie podejmowane są próby rehabilitacji. Pan Rudolf jest bardzo zmotywowany i dzielnie współpracuje z fizjoterapeutą wierząc w powrót do zdrowia. Potrzebuje Naszego wsparcia w zakupie protezy. Sprawmy by odzyskał dotychczasową radość z życia.

z dopiskiem Rudolf Broja

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami