Skip links

Rudolf Broja

Do niedawna pan Rudolf, pomimo wieku 82 lat, był najbardziej aktywną osobą w rodzinie. Przez całe życie związany był ze sportem. Od zawsze towarzyszyła mu aktywność sportowa – pływanie, narty biegowe, spacery, ale przede wszystkim ukochany rower. W młodości trenował między innymi lekkoatletykę oraz piłkę nożną. Zawsze skupiał się na swojej rodzinie – zwłaszcza na ukochanych wnukach biorąc aktywny udział w ich wychowaniu. Przez wielu nazywany „dziadkiem osiedlowym’ ponieważ często zajmował się również dziećmi z sąsiedztwa. Zawsze chętny do niesienia pomocy, uśmiechnięty, w ruchu. Od aktywności ruchowej nie powstrzymały go nawet problemy z sercem zakończone poważną operacją czy wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego.

Jest z wykształcenia ekonomistą. Zawodowo związany był z przemysłem wydobywczym przez blisko 40 lat. Od 55 lat jest szczęśliwym mężem, tatą trzech córek i dziadkiem pięciu wnucząt. Ma bardzo rozległe hobby –sport, podróżowanie, wycieczki górskie, pływanie na kajakach, filmy przyrodnicze i wiele innych. Mocną stroną pana Rudolfa jest optymizm, pogoda ducha i absolutna wiara w ludzi. Jest osobą bardzo uczynną i empatyczną. Uwielbia zwierzęta i chętnie zajmuje się kotami, psami i rybkami wnuków.

Niespodziewanie w połowie stycznia 2024 roku Pan Rudolf uległ infekcji, w wyniku której spędził ponad miesiąc na oddziale intensywnej terapii. Długo walczono o jego życie –nie poddał się, lecz niestety w wyniku przebytej choroby został poddany amputacji udowej prawej nogi. Nadal przebywa w szpitalu, gdzie podejmowane są próby rehabilitacji. Pan Rudolf jest bardzo zmotywowany i dzielnie współpracuje z fizjoterapeutą wierząc w powrót do zdrowia. Potrzebuje Naszego wsparcia w zakupie protezy. Sprawmy by odzyskał dotychczasową radość z życia.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Rudolf Broja

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.