Roman Marcjan

Roman to spokojny emeryt. Ma kochającą żonę, z którą udało mu się wychować dwójkę wspaniałych dzieci. Doczekali się szczęśliwie pierwszego wnuka. W wolnym czasie często ogląda telewizje. Pracował w jednej firmie przez ostatnie dwanaście lat jako ślusarz. Nie wyobrażał sobie życia bez aktywności zawodowej, zresztą bardzo lubi to co robił. Po tylu latach stał się rzemieślnikiem w swoim fachu. Niestety będąc w ferworze codziennych obowiązków nie zadbał odpowiednio o swoje zdrowie. Zaczęły pojawiać się objawy wskazujące na chorobę. Niestety Roman nie sądził, że może to być coś poważnego.

Po dokładniejszych badaniach postawiono diagnozę, okazało się, że to miażdżyca. Na skutek zmian i powikłań spowodowanych przez chorobę pojawił się brak krążenia w jednej z nóg. W lutym 2023 roku konieczne było przeprowadzenie amputacji kończyny dolnej. Niestety na jednej operacji się nie skończyło. Reoperacje wykonano w czerwcu. Obecnie stara się pokonywać trudności dnia codziennego, pojawiło się wiele nowych barier. Chciałby znowu być aktywny i stanąć na własnych nogach. Do tego niezbędny jest zakup protezy i regularna rehabilitacja, pokażmy, że może Na Nas liczyć.

z dopiskiem Roman Marcjan

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.