Skip links

Roman Marcjan

Roman to spokojny emeryt. Ma kochającą żonę, z którą udało mu się wychować dwójkę wspaniałych dzieci. Doczekali się szczęśliwie pierwszego wnuka. W wolnym czasie często ogląda telewizje. Pracował w jednej firmie przez ostatnie dwanaście lat jako ślusarz. Nie wyobrażał sobie życia bez aktywności zawodowej, zresztą bardzo lubi to co robił. Po tylu latach stał się rzemieślnikiem w swoim fachu. Niestety będąc w ferworze codziennych obowiązków nie zadbał odpowiednio o swoje zdrowie. Zaczęły pojawiać się objawy wskazujące na chorobę. Niestety Roman nie sądził, że może to być coś poważnego.

Po dokładniejszych badaniach postawiono diagnozę, okazało się, że to miażdżyca. Na skutek zmian i powikłań spowodowanych przez chorobę pojawił się brak krążenia w jednej z nóg. W lutym 2023 roku konieczne było przeprowadzenie amputacji kończyny dolnej. Niestety na jednej operacji się nie skończyło. Reoperacje wykonano w czerwcu. Obecnie stara się pokonywać trudności dnia codziennego, pojawiło się wiele nowych barier. Chciałby znowu być aktywny i stanąć na własnych nogach. Do tego niezbędny jest zakup protezy i regularna rehabilitacja, pokażmy, że może Na Nas liczyć.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Roman Marcjan

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.