Renata Wojciechowska

Rodzina jest moim oczkiem w głowie – nie wyobrażam sobie dnia bez wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Sytuacja, do której doprowadziło głębokie zakażenie nogi, odebrało mi tą możliwość. Mimo wielu ograniczeń po amputacji kończyny dolnej – nie poddaję się i chce być oparciem dla moich dzieci. Zakup protezy oraz rehabilitacja to koszt rzędu 30 000 zł. Wierzę, że mogę osiągnąć ten cel z Waszą pomocą i własną determinacją.

Mam na imię Renata i jestem mamą dwójki wspaniałych i aktywnych dzieci. Dotychczas razem chodziliśmy na spacery, mecze piłki nożnej, pomimo, że moja aktywność fizyczna od zawsze była ograniczona. Urodziłam się z przepukliną oponowo-rdzeniową. W dzieciństwie spotkało mnie z tego powodu wiele przykrych sytuacji, które jednak nie zmieniły mojego optymistycznego podejścia do życia. Skończyłam szkołę, jednak mój stan zdrowia nie pozwolił mi na podjęcie pracy zawodowej. Kiedy na świat przyszły nasze ukochane dzieciaki – postanowiłam im poświęcić 100% swojej uwagi. Problemy zdrowotne, w wyniku głębokiego zakażenia, doprowadziły do amputowania nogi na wysokości podudzia. Zostałam zaprotezowana, ale pojawiły się kolejne komplikacje. Źle dobrany lej otarł kolano i zrobiły się rany, które ciężko się goją. Lekarze zaproponowali reamputację powyżej stawu kolanowego, ale na tę chwilę nie podjęłam takich działań. Operacja nie daje mi pewności, że leczenie przebiegnie pomyślnie, dlatego po konsultacji podjęłam decyzję o zmianie protezy. Życie nie raz stawiało przede mną przeszkody, które pokonałam. Teraz mając u swojego boku rodzinę oraz przyjaciół, wierzę, że cel jest w zasięgu „nogi”. Proszę pomóż mi odzyskać sprawność dla moich nastoletnich dzieci.

Renata

z dopiskiem Renata Wojciechowska

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na