Skip links

Renata Szymańska

19 kwietnia 2021 Renia trafiła do szpitala z powodu pękniętego tętniaka. Nastąpił wylew podpajęczynówkowy i odbyła się szybka operacja ratująca życie. W 8 dobie po operacji dochodzi do skurczu naczyniowego w mózgu co powoduje ogniska udaru w płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym. Konsekwencje są drastyczne: śpiączka mózgowa, bardzo duża splastyka i wzmożone napięcie mięśniowe. Po zakończonym leczeniu szpitalnym pod  koniec czerwca Renia została przewieziona do specjalistycznego ośrodka i objęta programem leczenia pacjentów w śpiączce „ Budzik dla dorosłych”.  Po rocznym leczeniu pacjentów w śpiączce Renia jest w kontakcie słowno-logicznym, rozumie i spełnia polecenia, ma obecnie sprawną tylko lewą rękę została spionizowana do pozycji siedzącej oraz potrzebuje stałej opieki i pomocy osoby drugiej w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

W celu dalszej rehabilitacji 19.06. br Renia została przewieziona do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego żeby kontynuować leczenie i nauczyć Renie samodzielności w życiu codziennym.

Wprowadzono indywidualny plan rehabilitacyjny: terapia funkcjonalna służąca do diagnostyki strukturalno-funkcjonalnej narządu ruchu, pionizacja na nogach, handling, transfer. Terapia logopedyczna w zakresie komunikacji, terapia neuropsychologiczna, terapia Morales. Efekty pracy wszystkich terapeutów są już widoczne po pierwszych 3 tygodniach ciężkich ćwiczeń. Przed Renią najważniejsze kilkanaście miesięcy ćwiczeń by osiągnąć najlepszy efekt rehabilitacji i dążyć do zamierzonego celu. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Wiemy że Renia jest wstanie wrócić do samodzielności. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i musi być kontynuowana przez wiele miesięcy.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.