Skip links

Rafał Pluta

W czerwcu 2022 roku czas na chwilę się zatrzymał. Jestem zawodowym kierowcą samochodów ciężarowych, wracałem do moich ukochanych dzieci, świętować z Nimi mój dzień – Dzień Ojca. Niestety doszło do wypadku w pracy, zostałem potrącony przez samochód ciężarowy. Trafiłem do szpitala, gdzie czekała mnie walka o życie. Trwało to wiele tygodni, lekarze dawali mi niewielkie szanse na przeżycie… Po kilku tygodniach wybudzono mnie ze śpiączki. W trakcie hospitalizacji przeszedłem wiele operacji na obie nogi, miednice. Przez kolizję doszło również do przerwania cewki moczowej, więc wykonano u mnie cystostomie. W wyniku wszystkich powikłań miałem nawracającą sepsę, która ostatecznie doprowadziła do konieczności amputowania prawej nogi na wysokości uda. Miałem przeszczep skóry na prawym kikucie. Po ciężkich bitwach, pod koniec sierpnia decyzją lekarzy mogłem wyjść ze szpitala i wrócić do domu. Moje urazy i rany długo się goiły, dopiero z początkiem stycznia dostałem zgodę na pełen zakres rehabilitacji, i zielone światło na protezowanie. Najbardziej chciałbym stać się znów osobą niezależną, co dla mnie oznacza to powrót do pracy. Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny zawodowo, oprócz jazdy samochodem ciężarowym zajmowałem się również mechaniką samochodową. Określano mnie jako „złotą rączkę”. Chcę wierzyć, że ten nieprzyjemny i ciężki czas jest już za mną, i teraz przede mną tylko dobre dni. Dlatego też bardzo proszę Was o pomoc. Potrzebuję intensywnej, kosztownej rehabilitacji oraz protezy. Całkowity koszt leczenia to 168 000 zł.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Rafał Pluta

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »

Jerzy Zdunek

Jerzy to bardzo aktywny mężczyzna, który od pięciu lat jest na emeryturze. Z wykształcenia jest inżynierem i w tym zawodzie pracował całe swoje życie zawodowe.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.