Przemysław Lis

Przemek to 30-letni strażak ochotnik, mąż Asi i ojciec dwójki wspaniałych dzieci: niespełna 2,5-letniej Zuzi i 5-letniego Mikołaja. W OSP Kleszczowa od 4 lat pełni funkcję skarbnika. Wielokrotnie z narażeniem życia i zdrowia niósł pomoc drugiemu człowiekowi podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Chętnie udzielał się społecznie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jest zawodnikiem klubu sportowego LTS Ospel Wierbka. Na co dzień angażował się w pomoc ojcu w gospodarstwie rolnym. Szczęśliwy, spełniony, pełen optymizmu… Jeden moment zachwiał jego dotychczasowym życiem.

Przemek 10 sierpnia 2020 roku uległ ciężkiemu wypadkowi. Prasa rolująca słomę wciągnęła jego rękę powodując liczne obrażenia. Po długiej akcji ratowniczej Przemek został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala w Sosnowcu. Ręki niestety nie dało się uratować i konieczna była amputacja.

Przyjaciele i rodzina Przemka wierzą, że wróci do pełnej sprawności. Nigdy nie odmówił pomocy drugiemu człowiekowi, dziś oni nie zostawili go w potrzebie. Chcąc wspomóc rodzinę w wydatkach na leczenie i rehabilitację Przemka apelujemy i prosimy o dokonywanie wpłat. Liczy się każda złotówka!