Dolnośląskie Centrum Wsparcia - warsztaty dla członków rodzin OzN

Czym jest Dolnośląskie Centrum Wsparcia? To wyjątkowe na skalę kraju miejsce stworzone we Wrocławiu przez Fundację Moc Pomocy. Miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i ich bliscy mogą otrzymać kompleksowe wsparcie na drodze powrotu do samodzielności. W ramach działań DCW przeprowadzamy warsztaty dla członków rodzin osób niepełnosprawnych w ramach projektu: “Dolnośląskie Centrum Wsparcia – organizacja warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych” , który jest dofinansowany w ramach zadania publicznego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w ramach umowy zawartej z Województwem Dolnośląskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Bezpłatna pomoc

• ocena potrzeb uczestnika projektu (członka rodziny OzN) oraz diagnoza potrzeb OzN w zakresie wsparcia rehabilitacji oraz edukacji, w związku z nabytą niepełnosprawnością osoby którą opiekuje się członek rodziny OzN
  • pomoc w stworzeniu indywidualnego planu działania w poprawie stanu zdrowia i sprawności,
  • określenie barier w miejscu zamieszkania i sposobu ich likwidacji, informacji dotyczących procedur i dofinansowań w tym zakresie,
  • pomoc w znalezieniu finansowania z instytucji publicznych,
  • wsparcie w założeniu zbiórki na ustalone potrzeby
  • wsparciu i udzieleniu informacji na temat przysługujących uprawnień, formalności, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej

Testowanie sprzętu

• możliwość zapoznania się ze sprzętem ułatwiającym funkcjonowanie w świecie osób z niepełnosprawnością ruchową, takim jak podnośniki, schodołazy, systemy do rehabilitacji w podwieszeniu, wózki manualne i elektryczne, przystawki do wózków, a nawet protezy kończyn dolnych,

Dolnośląskie Centrum Wsparcia – warsztaty dla członków rodzin osób niepełnosprawnych

Specjaliści DCW udzielają wsparcia członkom rodzin osób niepełnosprawnych w ramach prowadzonego dedykowanego projektu dofinansowanego w ramach zadania publicznego. Celem jest poznanie potrzeb osób którymi się opiekują i bezpośrednie wsparcie  w zakresie edukacji członków rodzin OzN w postaci warsztatów prowadzonych od 7 sierpnia 2023 do 31 grudnia 2023 na terenie województwa dolnośląskiego w trzech powiatach: trzebnicki, legnicki, wrocławski.

amputacji kończyn

urazów ortopedycznych powodujących długotrwałą niepełnosprawność

urazu rdzenia kręgowego

urazu czaszkowo-mózgowego