Skip links

Piotr Szach

 Piotr pracował od 18 roku życia jako górnik. Niedawno przeszedł na emeryturę, z czego bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ mógł mi pomóc przy naszych synach, którzy są chorzy. Starszy urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, a młodszy z wadą serca oraz ciężkim autyzmem. Nasze życie ograniczyło się do pobytów w szpitalach, intensywnych rehabilitacjach oraz terapiach.  

Największymi pasjami Piotra była motoryzacja oraz gra na swojej ukochanej trąbce. W wolnych chwilach spędzał czas z chłopcami, gdzie mogłam odetchnąć i odpocząć.  

22 sierpnia 2021 roku mój kochany mąż na moich oczach w sekundach tracił życiowe siły. Pogotowie, szpital, diagnoza -udar niedokrwienny lewej półkuli mózgu. Świat zatrzymał się w miejscu – byliśmy załamani. Nie wiedzieliśmy co mamy robić. Piotr przeszedł operację czaszki z powodu obrzęku mózgu. Długi pobyt w szpitalu, później w hospicjum, ale cały czas walczył o powrót do rodziny. Do domu wrócić tuż przed świętami Bożego Narodzenia.  

Było mi bardzo ciężko zajmować się całą trójką, w szczególności jak młodszy syn dostaje napadów agresji, ponieważ jest duży i silny. W takich momentach płakaliśmy wraz z Piotrem z bezsilności. W między czasie staraliśmy się znaleźć ośrodek rehabilitacyjny dla Piotra. Niestety większość ośrodków odmawiało. W końcu udało nam się znaleźć miejsce w Origin. Niestety koszt miesięcznej rehabilitacji to koło 26 tysięcy, a to przekracza nasze możliwości finansowe. Na pierwszy turnus udało się zebrać środki, dzięki rodzinie oraz przyjaciołom.  

Rehabilitacja jest potrzebna nadal, dlatego zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie, aby Piotr mógł wrócić do sprawności oraz do kochanej rodziny.  

Ewa – żona.  

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Piotr Szach

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maciej Kłysz

Maciek na co dzień pracował za granicą. Ma dużą rodzinę oraz szerokie grono przyjaciół i znajomych. Jest bardzo zżyty ze swoimi najbliższymi, mimo odległości, która

Dowiedz się więcej »

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.