Skip links

Piotr Rosłaniec

Piotr ma dziecięce porażenie mózgowe, które zaliczane jest do chorób neurologicznych i niepełnosprawności intelektualnej. Samodzielnie zaczął poruszać się dopiero w wieku 7 lat, i to jedynie dzięki determinacji jego najbliższych i ciągłej rehabilitacji. Kontakt z Piotrem jest ograniczony, ponieważ nie potrafi on komunikować się w zrozumiały dla otoczenia sposób. Najlepiej rozumie go mama Teresa, która sprawuje nad nim stałą opiekę i pomaga mu w wykonywaniu codziennych czynności takich jak mycie się czy ubieranie oraz dba o jego zdrowie. Piotruś ma również niedosłuch i konieczne jest noszenie przez niego dwóch aparatów słuchowych.

Mimo, że Piotruś (bo tak nazywany jest przez najbliższych) ma niepełnosprawność intelektualną to jest bardzo towarzyską osobą, o niesamowitej pamięci do miejsc i ludzi. Jego pasją jest muzyka i radio, a szczególnie wakacyjna audycja “Lato z radiem”.

Piotr choć porusza się samodzielnie, potrzebuje ciągłego leczenia i rehabilitacji poprzez turnusy rehabilitacyjne oraz codzienną aktywność fizyczną. Mama Piotra stara się, aby choć raz w roku wyjechał na turnus, jednak nie zawsze jest to możliwe z uwagi na wysoki koszt wyjazdu dla dwóch osób, ponieważ Piotruś na każdy taki wyjazd musi jechać z opiekunem. Koszty turnusów rehabilitacyjnych oraz zakup sprzętu, na którym mógłby ćwiczyć Piotr są zbyt dużym wydatkiem dla jego Mamy, jednak są niezbędne aby mógł nadal samodzielnie się poruszać i aby nie zatracić efektów, które udało się osiągnąć do tej pory.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Piotr Rosłaniec

Poznaj pozostałych podopiecznych
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.