Piotr Kasperowicz

Odkąd pamiętam interesowałem się sprawami związanymi z szeroko pojętym środowiskiem. Tak też potoczyła się moja ścieżka edukacyjna i zawodowa. Skończyłem Politechnikę Warszawską studiując na wydziale ochrony środowiska. Nie chciałem na tym poprzestać i tak zdecydowałem się na kolejne studia na Akademii Górniczo Hutniczej dotyczące górnictwa otworowego złóż węglowodorowych. W wolnym czasie lubię planować kolejne podróże. Chętnie chłonę i uczę się języków obcych. Obecnie sport tylko oglądam, ale moją pasją jest również taniec. Prowadziłem zwyczajne codzienne życie. Praca, dom, wspierania chorego Taty. Przez kilka miesięcy regularnie odwiedzałem go w szpitalach.

W 2022 roku zdecydowałem się na powrót do jazdy na nartach po 30 latach przerwy. Brałem indywidualne lekcje w Górach Świętokrzyskich i Wiśle. Byłem bardzo zadowolony z postępów. Niestety ostatniego dnia pobytu w Wiśle będąc w drodze a stok poślizgnąłem się i złamałem rękę. Następnie postawiono diagnozę neurologicznych zaburzeń równowagi, poruszam się przy asekuracji kul. Jestem po operacji kręgosłupa i amputacji palców u stopy przez powikłania cukrzycowe, z którą codziennie się zmagam. Na szczęście moi znajomi z pracy i ze studiów bardzo dużo mi pomogli i pomagają. Staram się być jak najbardziej samodzielny, ale mogę to osiągnąć dzięki specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej. Wesprzyjcie moją drogę do sprawności.

Dziękuję

z dopiskiem Piotr Kasperowicz

Jan Długosz

Janek ma ogromny dystans do siebie i świata. Lubi otaczać się ludźmi, rozmawiać, żartować. Skończył szkołę zawodową o profilu kolejowym. Następnie przez wiele lat pracował