Skip links

Paweł Zubel

Paweł to Jaworznicki Górnik z Zagłębia. Od urodzenia mieszka w domu rodzinnym wraz z Mamą oraz schorowaną Babcią. Wszelkie obowiązki domowe są na jego barkach. W wolnym czasie samodzielnie remontuje swój stuletni dom rodzinny. 

Paweł uległ poważnemu wypadkowi w trakcie pracy na kopalni. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, w tym uszkodzenia rdzenia kręgowego. Przeszedł już kilka poważnych operacji. Obecnie przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Tarnowskich Górach. Nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, jest osobą leżącą z porażeniem czterokończynowym. Ciągłą opiekę nad nim sprawuje Mama i Brat. Mimo tego co go spotkało ani na chwilę nie stracił silnej woli by walczyć o powrót do normalnego życia sprzed wypadku.  

Z zawodu mechanik samochodowy, lecz sytuacja życiowa spowodowała, iż jego kroki skierowały się do pracy w kopalni. Zaangażowany, sumienny i pracowity górnik od 14 lat. W kopalni pracuje na najcięższych zmianach, nocne i weekendowe. Uwielbia aktywny wypoczynek, często przemierza z przyjaciółmi górskie szlaki oraz jeżdżąc na rowerze odkrywa piękno południowej polski. Interesuje się sportem, śledzi rozgrywki piłki możnej, koszykówki i innych dyscyplin.  

Paweł to dobry człowiek o wielkim sercu, który pomógł wielu osobom, jest bardzo pracowity i sumienny, nie daję za wygraną. Jego miłością jest ukochana córeczka Natalia, z którą spędza bardzo dużo czasu. Rodzina jest dla niego najważniejsza, więc są przy nim w tych ciężkich chwilach życia. Dla człowieka, który spędzał swoje życie aktywnie w ciągłym ruchu, taki wypadek to poważny cios.  

Paweł potrzebuje całodobowej opieki, niezbędnego sprzętu jak i możliwości rehabilitacyjnych, które umożliwią mu samodzielnie funkcjonować co wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. 

O wsparcie wszystkich prosi kochająca rodzina. 

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Paweł Zubel

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.