Skip links

Paweł Zubel

Paweł to Jaworznicki Górnik z Zagłębia. Od urodzenia mieszka w domu rodzinnym wraz z Mamą oraz schorowaną Babcią. Wszelkie obowiązki domowe są na jego barkach. W wolnym czasie samodzielnie remontuje swój stuletni dom rodzinny. 

Paweł uległ poważnemu wypadkowi w trakcie pracy na kopalni. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, w tym uszkodzenia rdzenia kręgowego. Przeszedł już kilka poważnych operacji. Obecnie przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Tarnowskich Górach. Nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, jest osobą leżącą z porażeniem czterokończynowym. Ciągłą opiekę nad nim sprawuje Mama i Brat. Mimo tego co go spotkało ani na chwilę nie stracił silnej woli by walczyć o powrót do normalnego życia sprzed wypadku.  

Z zawodu mechanik samochodowy, lecz sytuacja życiowa spowodowała, iż jego kroki skierowały się do pracy w kopalni. Zaangażowany, sumienny i pracowity górnik od 14 lat. W kopalni pracuje na najcięższych zmianach, nocne i weekendowe. Uwielbia aktywny wypoczynek, często przemierza z przyjaciółmi górskie szlaki oraz jeżdżąc na rowerze odkrywa piękno południowej polski. Interesuje się sportem, śledzi rozgrywki piłki możnej, koszykówki i innych dyscyplin.  

Paweł to dobry człowiek o wielkim sercu, który pomógł wielu osobom, jest bardzo pracowity i sumienny, nie daję za wygraną. Jego miłością jest ukochana córeczka Natalia, z którą spędza bardzo dużo czasu. Rodzina jest dla niego najważniejsza, więc są przy nim w tych ciężkich chwilach życia. Dla człowieka, który spędzał swoje życie aktywnie w ciągłym ruchu, taki wypadek to poważny cios.  

Paweł potrzebuje całodobowej opieki, niezbędnego sprzętu jak i możliwości rehabilitacyjnych, które umożliwią mu samodzielnie funkcjonować co wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. 

O wsparcie wszystkich prosi kochająca rodzina. 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Paweł Kuziorowicz

W czerwcu 2021r. przewracająca się konstrukcja wiaty garażowej spadła na mnie, przygniatając moje prawe udo. Od tamtego momentu zaczęły się wszystkie moje problemy zdrowotne. Od

Dowiedz się więcej »

Józef Brzana

Czuję się jak dziecko we mgle… nigdy nie przypuszczałem, że będę musiał się mierzyć z losem osoby z niepełnosprawnością. Dziś staram się zaakceptować rzeczywistość i

Dowiedz się więcej »

Jacek Walter

Jacek jest osobą, która żadnej pracy się nie boi. W swoim życiu zawodowym prowadził sklepik osiedlowy, przez ponad dwadzieścia lat, bardzo to lubił. Potem zdecydował

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.