Skip links

Nazar Vykopen

13 marca – tragiczny dzień, w którym doszło do ataku rakietowego na Międzynarodowego Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie (Ukraina). W tych dramatycznych okolicznościach swoje życie straciło 35 osób a aż 130 osób zostało rannych.

Jednym z nich jest młody żołnierz Nazar, który doznał urazu rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Niestety ten uraz wiąże się z paraliżem czterokończynowym. Nazar dzięki odpowiedniej pomocy trafił do szpitala we Wrocławiu, gdzie mógł rozpocząć leczenie pod okiem specjalistów, jednak to dopiero początek jego trudnej drogi powrotu do sprawności. Jego sytuacja jest bardzo trudna. Został sam w obcym kraju i musi prosić o pomoc w zebraniu środków finansowych zapewniających opiekę i szansę na odzyskanie samodzielności. 6-miesięczna rehabilitacja w prywatnym ośrodku oraz zakup sprzętu ortopedycznego został wyceniony na ponad 200 000 zł. To ogromna kwota, której nie jest wstanie sfinansować samodzielnie. Jako młoda osoba stracił już tak wiele – zdrowie, sprawność, poczucie bezpieczeństwa i dach nad głową. Warto by los w końcu się do niego uśmiechnął. Tylko z waszą pomocą możemy zapewnić Nazarowi stałą i intensywną rehabilitację, która jest szansą na nowe życie. Prosimy Was o wsparcie powrotu do sprawności dla 26-letniego żołnierza, który przeżył koszmar wojny, a teraz walczy o swoją przyszłość.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Dariusz Biedroń

Nie tak miało wyglądać życie Darka, a jednak los chciał inaczej… Zdiagnozowano u niego guz mózgu, który mimo usunięcia operacyjnego, pozostawił po sobie bolesny ślad.

Dowiedz się więcej »

Hubert Zaborowski

Mam na imię Hubert i 23 kwietnia 2022 roku uległem wypadkowi motocyklowemu, który nieodwracalnie zmienił moje życie… Doznałem wielonarządowego urazu, który skutkował amputacją prawej nogi

Dowiedz się więcej »

Paweł Besbir

Mam na imię Paweł i mam 44 lata. Choruję na rzadką chorobę genetyczną skóry (porokeratosis mibelli). Urodziłem się zdrowy. Piękny chłopiec ze śniadą karnacją i

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.