Nazar Vykopen

13 marca – tragiczny dzień, w którym doszło do ataku rakietowego na Międzynarodowego Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie (Ukraina). W tych dramatycznych okolicznościach swoje życie straciło 35 osób a aż 130 osób zostało rannych.

Jednym z nich jest młody żołnierz Nazar, który doznał urazu rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Niestety ten uraz wiąże się z paraliżem czterokończynowym. Nazar dzięki odpowiedniej pomocy trafił do szpitala we Wrocławiu, gdzie mógł rozpocząć leczenie pod okiem specjalistów, jednak to dopiero początek jego trudnej drogi powrotu do sprawności. Jego sytuacja jest bardzo trudna. Został sam w obcym kraju i musi prosić o pomoc w zebraniu środków finansowych zapewniających opiekę i szansę na odzyskanie samodzielności. 6-miesięczna rehabilitacja w prywatnym ośrodku oraz zakup sprzętu ortopedycznego został wyceniony na ponad 200 000 zł. To ogromna kwota, której nie jest wstanie sfinansować samodzielnie. Jako młoda osoba stracił już tak wiele – zdrowie, sprawność, poczucie bezpieczeństwa i dach nad głową. Warto by los w końcu się do niego uśmiechnął. Tylko z waszą pomocą możemy zapewnić Nazarowi stałą i intensywną rehabilitację, która jest szansą na nowe życie. Prosimy Was o wsparcie powrotu do sprawności dla 26-letniego żołnierza, który przeżył koszmar wojny, a teraz walczy o swoją przyszłość.